عروسک گردان فامیل دور: کلاه قرمزی مادرش را از دست داد -

,بازیگران,سریال,فیلم,[categoriy]

آکابانو: عروسک گردان فامیل دور: کلاه قرمزی مادرش را از دست داد

آکابانو محمد لقمانیان، عروسک گردان فامیل دور در مجموعه «کلاه قرمزی» می گوید عشق دنیا فنی زاده به عروسک کلاه قرمزی وصف ناشدنی بود و او این عروسک را مثل فرزندش می دانست.

به گزارش خبرآنلاین، محمد لقمانیان، عروسک گردان عروسک فامیل دور که در مجموعه «کلاه قرمزی» با مرحوم دنیا فنی زاده همکاری کرده است، درباره آغاز همکاری اش با این هنرمند گفت: «همکاری من و خانم فنی زاده از سال 89 که وارد مجموعه «کلاه قرمزی» شدم شروع شد، البته پیش از اینکه در آن مجموعه با هم همکار شویم من اسم ایشان را بسیار شنیده بودم و بسیاری از کارهایشان را از تلویزیون دیده بودم. بعد که ایشان را شناختم با ویژگی های اخلاقی بسیار خوبشان آشنا شدم.»

به گزارش آکابانو او افزود: «در حدود 5 سالی که با هم کار می کردیم از لحاظ کاری هر چه درباره ایشان بگویم کم گفتم. ما بیشتر با هم همکار بودیم و خارج از حیطه کار معاشرت چندانی با یکدیگر نداشتیم اما ایشان یک همکار بسیار مهربان بود. گرچه الان شاید برای گفتن این حرف ها کمی دیر باشد چون حالا ما هر چه بگوییم ایشان مهربان و بزرگوار بودند باز هم کم است و شاید عده ای حمل بر مقصود دیگری بگذارند که عزیزی را از دست داده ایم و حالا می خواهیم واژه ها را برایش ردیف کنیم.»

لقمانیان درباره علاقه دنیا فنی زاده به کارش نیز گفت: «ویژگی بسیار بارزی که من در ایشان می دیدم و همیشه برایم جالب بود این بود که ایشان عاشق «کلاه قرمزی» بود. من هیچ کس را در دنیای کاری، عالم کاری و حتی زندگی ام به اندازه ایشان عاشق کار و عروسکی که با او کار می کند ندیدم. او عروسک گردانی بود که سال ها کلاه قرمزی را هدایت می کرد و خیلی زود بود که از میان ما برود. در واقع کلاه قرمزی مادرش را از دست داد.»

او در ادامه اظهار داشت: «خانم فنی زاده همیشه موقعی که تمرین مجموعه «کلاه قرمزی» شروع می شد حالشان خوب بود و با لبخند و مهربانی سر کار می آمدند. به محض اینکه متوجه می شدند «کلاه قرمزی» در هر سال قرار است دوباره شروع شود بسیار خوشحال می شدند و برعکس وقتی روز آخر ضبط «کلاه قرمزی» که می رسید، تنها کسی که در پشت صحنه گریه می کرد خانم فنی زاده بودند. همه ما می دانستیم که خانم فنی زاده پنهانی می روند و گریه می کنند و در عکس های یادگاری چشم هایشان اشک آلود و گریان است.»

لقمانیان تصریح کرد: «ایشان هیچ وقت در طول کار دوست نداشتند از کلاه قرمزی جدا شوند، در پشت صحنه همیشه با این عروسک حرف می زدند، موهایش را شانه می کردند و او را نوازش می کردند. من بارها دیدم موقع عروسک گردانی حین کار با غم کلاه قرمزی اشک در چشمانش جمع می شد و با خوشحالی این عروسک می خندید گویی که روح شان در هم تنیده شده بود. وقتی من این ویژگی ها را می دیدم واقعا کم می اوردم و پیش خودم می گفتم اگر ایشان عروسک گردانی می کنند پس من هیچ کاری نمی کنم. ایشان در کارشان بسیار خلاق بودند و من نکات زیادی را از ایشان آموختم.»

لقمانیان در پایان درباره آخرین همکاری اش با دنیا فنی زاده گفت: «سال آخر با وجود دردی که داشتند اما باز هم خودشان با دست چپ عروسک گردانی کردند، در حرفه ما کسی که هم با دست راست و هم با دست چپ عروسک گردانی کند کم است و این کار خیلی سخت است. اما ایشان از آنجایی که واقعا حس فرزندی به عروسک کلاه قرمزی داشتند باز هم خودشان این کار بر عهده می گرفتند. عشق عشق و باز هم عشق تنها چیزی است که من از خانم فنی زاده به یاد دارم و بی نهایت برای از دست دادن ایشان متاسف و متاثر هستم.»

لايک انتشار در تلگرام