املت اسفناج با آکابانو - آکابانو

[categoriy],<a style='color:#000' title='املت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/'>املت</a> , <a style='color:#000' title='املت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/'>املت</a> <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> ,  <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>مواد لازم

- 90 گرم یا سه‌چهارم پیمانه آرد گندم - یک عدد تخم‌مرغ -دوسوم پیمانه ماست - 3 قاشق سوپ‌خوری آرد - یک قاشق سوپ‌خوری روغن

مواد لازم داخل املت:

- 500 گرم برگ اسفناج - نوک قاشق جوز هندی رنده‌شده - نمک و فلفل، به مقدار لازم

- یک قاشق سوپ‌خوری روغن مایع - 3 عدد پیازچه - 225 گرم یا یک پیمانه خامه - 4 قاشق سوپ‌خوری ماست شیرین - 90 گرم یا سه‌چهارم پیمانه پنیر پیتزایی

رنده‌شده - یک عدد تخم‌مرغ (آرام زده شود) - 125 گرم یا یک پیمانه گردو - 2 قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده - نوک قاشق چای‌خوری فلفل سیاه


طرز تهیه:

1 - آرد را الک کرده و با مقداری نمک مخلوط کنید. در ظرف دیگری تخم‌مرغ، ماست و آب و روغن را با هم مخلوط کنید؛ سپس مخلوط آرد و نمک را کم‌کم به آن اضافه کرده و هم بزنید.

پوره اسفناج (بعد از شستن با اکا بصورت پوره در بیارید) را نیز به همراه فلفل و جوز هندی به این مواد بیفزایید. به این ترتیب، مایه املت آماده می‌شود.

2 - برای درست‌کردن مواد داخل این املت، روغن را در تابه نچسبی ریخته و پیازچه را در آن کمی تفت دهید؛ پس از آن در ظرف دیگری خامه، ماست شیرین و نیمی از پنیر پیتزا را با هم مخلوط کرده و سپس تخم‌مرغ زده‌شده را همراه گردو و جعفری خردشده( این دو تا رو هم با اکا خورد کنید خیلی هوب و یه دست میشه ) به آن اضافه کنید. حالا این مخلوط را با نمک و فلفل قرمز، مزه‌دار کنید.

3 - کمی روغن در تابه گرد کوچک و نچسبی بریزید و روی شعله اجاق‌گاز داغ کنید و باتوجه به اندازه تابه چند قاشق سوپ‌خوری از مایه املت را در روغن داغ بریزید و تابه را کمی تکان دهید تا لایه‌ای از مایه در کف ظرف پخش شود.

حرارت دادن را تا 3 دقیقه یا تا زمانی که حباب‌هایی در مرکز املت ظاهر شود، ادامه دهید. حالا آن را برگردانده و روی دیگر را نیز 20 دقیقه سرخ کنید. پس از آن، املت را به بشقابی منتقل کرده و با لایه‌ای از فویل آلومینیوم روی آن را بپوشانید تا گرم بماند. سپس بقیه املت‌ها را به همین ترتیب درست کنید.

4 - حالا مواد داخل املت را داخل نیمه‌ای از هرکدام از املت‌ها ریخته و نیمه خالی آن را روی مواد برگردانده و دوباره یک‌بار دیگر تا کنید. این کار را درمورد همه املت‌ها انجام دهید؛ سپس یک عدد پیرکس گود را چرب کرده و املت‌ها را کف آن بچینید و بقیه پنیر پیتزا را روی آنها بریزید.

پس از آن، ظرف حاوی املت‌ها را به مدت یک ربع داخل فر (با دمای 180 درجه سانتی‌گراد) قرار دهید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط