لقمه نان و پنیر و سبزی - آکابانو

لقمه نان و پنیر و سبزی

این روزها می تونید برای تغذیه ی دانش آموزان ، کمی تنوع به همون لقمه ی نان و پنیر بدید . به این شکل که کمی سبزی خوردن رو ریز خرد کنید و کمی هم گردوی خرد شده و پنیر ...

لقمه نان و <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>,نان و <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>,لقمه نان و <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>

طرزتهیه

این روزها می تونید برای تغذیه ی دانش آموزان ، کمی تنوع به همون لقمه ی نان و پنیر بدید . به این شکل که کمی سبزی خوردن رو ریز خرد کنید و کمی هم گردوی خرد شده و پنیر .
خوب مواد رو با هم مخلوط کنید و لای نان بریزید و بپیچید . چند ساعتی لقمه رو داخل یخچال بگذارید تا مواد منسجم بشه و یا به قولی استراحت کنه .
از این جور لقمه ها ، البته با بُرش ، در سفره های عصرانه هم می تونید استفاده کنید . به این صورت که یک لایه لواش رو از زیر بگذارید و مقداری از مخلوط رو روش بریزید و دوباره یک برگ لواش . به همین ترتیب سه یا چهار طبقه نان و مخلوط بریزید و در آخر هم کمی فشار بدید و برش بزنید .
یادتون باشه لقمه رو با کیسه فریزر داخل یخچال بگذارید که خشک نشه .

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام