روش پخت نیمرو - آشپزی آکابانو

روش پخت نیمرو

تخم مرغ خود به خود یک غذای کامل است به ویژه وقتی با سبزیجات و نان و کره، سرو می شود. برپایه تازه ترین یافته ها، تخم مرغ هایی که اکنون تولید می شوند ۲۳ درصد...

نیمرو,<a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>

طرزتهیه

تخم مرغ خود به خود یک غذای کامل است به ویژه وقتی با سبزیجات و نان و کره، سرو می شود. برپایه تازه ترین یافته ها، تخم مرغ هایی که اکنون تولید می شوند ۲۳ درصد چربی و ۳۱ درصد کلسترول کمتری نسبت به تخم مرغ های تولید شده در اوایل دهه ۱۹۸۰ دارند. می گویند این امر به اصلاح نژاد و تغذیه صحیح مرغ ها مربوط است.
▪ برای آب پز کردن تخم مرغ: شاید ندانید که مدت لازم برای آب پز شدن تخم مرغ در آب جوشان، بسته به اندازه آن متغیر است بنابراین بهتر است این زمان ها را به خاطر بسپارید: ۳ تا ۴ دقیقه برای تخم مرغ عسلی، ۵ تا ۶ دقیقه برای تخم مرغ نرم و ۸ تا ۱۰ دقیقه برای تخم مرغ سفت.
▪ برای آب پز کردن تخم مرغ بدون پوست: پس از آن که آب جوش آمد کمی نمک و مقداری سرکه(یک قاشق چایخوری برای یک لیتر آب) به آن بیفزاید. سپس تخم مرغ را شکسته و محتوای آن را به یک باره درون آب جوش بیندازید. فاصله دستتان را تا سطح آب کم کنید تا آب جوش به اطراف نپاشد. ضمناً مراقب دست خودتان باشید.
منبع:روزنامه جوان

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام