کانلونی - آشپزی آکابانو

کانلونی

گوشت را ورقه ورقه کرده چهار گوش چهار گوش تقریباً دو سانتی‌متر در دو سانتی‌متر می‌بریم. پیاز سرخ کرده را در ظرفی می‌ریزیم گوشت را با آن مخلوط کرده روی آتش...

 

کانلونی,<a style='color:#000' title='خمیر' href='http://www.akairan.com/shirinipazi/khamir1/'>خمیر</a> کانلونی

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

خمیر کانلونی  :  ۵۰۰ گرم
گوشت مغز ران گوساله  :  ۷۵۰ گرم
پیاز داغ عسلی  :  ۲.۵ قاشق سوپخوری
فلفل سبز  :  ۱۰۰ گرم
آرد سفید  :  ۱ قاشق سوپخوری
کره  :  ۱۰۰ گرم
رب گوجه فرنگی  :  ۲ قاشق سوپخوری
پنیر پیتزا  :  ۱۰۰ گرم
نمک  :   قدری
فلفل  :   قدری

طرزتهیه
گوشت را ورقه ورقه کرده چهار گوش چهار گوش تقریباً دو سانتی‌متر در دو سانتی‌متر می‌بریم. پیاز سرخ کرده را در ظرفی می‌ریزیم گوشت را با آن مخلوط کرده روی آتش می‌گذاریم حرارت را ملایم کرده تا آب گوشت کاملاً کشیده شود. بعد ۲ تا ۳ لیوان آب روی آن می‌ریزیم در ظرف گوشت را می‌گذاریم تا گوشت بپزد ولی زیاد له نشود.
آرد را با کره کمی سرخ می‌کنیم فلفل را خرد می‌نمائیم با آرد سرخ شده داخل گوشت می‌ریزیم رب گوجه فرنگی را اضافه می‌نمائیم کمی هم نمک می‌ریزیم. به‌هم می‌نزنیم می‌گذاریم تمام مواد آهسته بجوشد و سس گوشت کمی غلیظ شود.
بعد در ظرفی مقداری آب می‌ریزیم دو قاشق سوپخوری نمک در آن ریخته روی آتش می‌گذاریم تا جوش بیاید بعد ورقه‌های خمیر کانلونی را از هم جدا می‌نمائیم داخل آب جوشان می‌ریزیم می‌گذاریم خمیر پخته شود به حدی که زیاد له نگردد.
بعد خمیر را در صافی می‌ریزیم و کمی آب سرد روی آن می‌دهیم و سپس لای هر ورقه خمیر را مقداری از مایه گوشتی آماده شده می‌ریزیم و لوله می‌کنیم و در دیس می‌چینیم سس گوشت را روی آن می‌دهیم پنیر رنده شده را روی آن می‌پاشیم
منبع:ویستا

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام