خوراک کنجد و ماکارونی - آشپزی آکابانو

خوراک کنجد و ماکارونی

سینه‌های مرغابی و یا مرغ را خیلی ظریف برش دهید و در یک ظرف ته‌گود قرار داده، سپس موادی را که ذکر شد، برای آماده‌کردن سینه مرغابی با یکدیگر خوب مخلوط...

 

خوراک,کنحد, <a style='color:#000' title='ماکارونی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>ماکارونی</a>

از این سالاد می‌توان به‌عنوان یک وعده غذایی کامل استفاده کرد، مخصوصا در ماه‌های گرم سال می‌توانید هنگام ناهار از آن استفاده کنید.

مواد لازم برای آشپزی آکا


(برای ۴ نفر سرو می‌شود)
▪ سینه مرغابی بدون استخوان: ۲ عدد (اگر طعم مرغابی را دوست ندارید، می‌توانید از سینه مرغ استفاده کنید)
▪ روغن: یک قاشق غذاخوری
لوبیا سبز: ۱۵۰ گرم
▪ هویج: ۲ عدد
▪ رشته ماکارونی تخم‌مرغی متوسط: ۲۲۵ گرم
▪ پیازچه: ۶ عدد

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آماده‌کردن سینه مرغابی قبل از پخت
▪ روغن کنجد: یک قاشق غذاخوری
▪ ادویه مخلوط: یک قاشق چایخوری
▪ گشنیز خورد‌شده: یک قاشق غذاخوری
سس مخصوص
سرکه سفید: یک قاشق غذاخوری
▪ شکر قهوه‌ای (این نوع شکر در فروشگاه‌های لوازم قنادی موجود می‌باشد اما اگر در دسترس نبود، می‌توان از شکر معمولی استفاده کرد): یک قاشق چایخوری
▪ سس سویا: یک قاشق چایخوری
▪ سیر رنده‌شده: یک حبه
▪ کنجد (تفت داده‌شده): یک قاشق غذاخوری
▪ روغن مایع: ۳ قاشق غذاخوری
▪ روغن کنجد: ۲ قاشق غذاخوری
▪ پودر فلفل سیاه

طرزتهیه
۱) سینه‌های مرغابی و یا مرغ را خیلی ظریف برش دهید و در یک ظرف ته‌گود قرار داده، سپس موادی را که ذکر شد، برای آماده‌کردن سینه مرغابی با یکدیگر خوب مخلوط کنید و آن را درون ظرف حاوی سینه‌های مرغابی بریزید. هنگامی که یک لایه از مواد، کاملاً به سینه‌های مرغابی چسبید و کاملاً به مواد آغشته شدند، آنها را درون پلاستیک‌های فریزی کوچک‌شده قرار دهید و به‌مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.
۲) روغن را در ماهیتابه ریخته و بعد از اینکه روغن کاملاً داغ شد، سینه‌های مرغ را درون ظرف قرار دهید و به‌مدت ۳ تا ۴ دقیقه آنها را تفت دهید تا کاملاً پخته شوند و سپس آنها را کنار بگذارید.
۳) رشته‌های ماکارونی را در یک ظرف آب و نمک در حال جوش بریزید و صبر کنید تا آنها کاملاً نرم و پخته شوند، سپس آنها را آبکشی کنید. سپس هویج و لوبیاسبز را به حالت بخارپز آماده کنید. دقت کنید که آنها کاملاً نرم و پخته باشند، سپس سبزیجات و رشته‌های ماکارونی را در یک کاسه بریزید.
۴) در یک ظرف سرکه، شکر، سس سویا، سیر و روغن کنجد را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس پودر فلفل را به آب اضافه کنید و روغن را روی آن بریزید.
۵) سس آماده شده را روی رشته‌ها بریزید و خوب به هم بزنید. سپس لوبیا، هویج و پیازچه‌های خرد‌شده و سینه‌های خرد‌شده مرغابی را با رشته‌ها مخلوط کنید، سپس برگ‌های سبز و ریز گشنیز را روی سالاد بپاشید.
منبع:روزنامه تهران امروز

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

عکسهاي مرتبط