پاستیتسو ( یک غذای یونانی) - آکابانو

پاستیتسو ( یک غذای یونانی)

مواد لازم :

250 گرمماکارونی
2 عددتخم مرغ
سه چهارم فنجانپنیر پارمزان
2 قاشق غذا خوریپودر نان

مواد لازم برای سس گوشت :

2 قاشق غذا خوریروغن زیتون
2 عددپیاز متوسط
750 گرمگوشت چرخ کرده
425 گرمگوجه فرنگی
یک سوم فنجانآب گوجه فرنگی
یک دوم فنجانآب
یک عددتخم مرغ زده شده
نصف قاشق چایخوریدارچین

طرز تهیه سس گوشت :

روغن زیتون را گرم کرده ، پیاز و گوشت چرخ کرده را در آن تفت می دهیم ، تا زمانی که گوشت سرخ شده و تغییر رنگ دهد . سپس گوجه فرنگی ، آب گوجه فرنگی و دارچین را به آن اضافه کرده و برای مدتی آن را بدون درپوش حرارت می دهیم تا غلیظ شود . سپس آن را از روی حرارت بر می داریم . زمانی که سرد شد، یک عدد تخم مرغ زده شده را به آن می افزاییم .

مواد لازم برایtopping :

90 گرمکره
نصف فنجانآرد
5/3 فنجانشیر
یک فنجانپنیر پارمزان
2 عددزرده تخم مرغ

طرز تهیهtopping:

کره را در یک ظرف ریخته ، روی حرارت می گذاریم . بعد از اینکه کره آب شد ، آرد را به آن اضافه می کنیم و حرارت می دهیم تا وقتی که روی آن حباب ایجاد شود . سپس از روی حرارت برداشته و به تدریج شیر را به آن می افزاییم . مجدداً آن را روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد و غلیظ شود . بعد از آن پنیر را و دو عدد زرده تخم مرغ را به آن افزوده و خوب مخلوط می کنیم . مواد را کنار می گذاریم تا خنک شود.

طرز تهیه پاستیتسو :

ماکارونی را به همراه آب جوش در یک ظرف می ریزیم . ظرف را روی حرارت می گذاریم تا ماکارونی پخته و نرم شود . سپس آن را آبکش می کنیم . ماکارونی را در ظرف دیگری با دو عدد تخم مرغ و پنیر مخلوط کرده و در یک ظرف نچسب می ریزیم.

سپس سس گوشتی را که تهیه کرده بودیم ، روی سطح مخلوط ماکارونی قرار داده و بعد از آن با موادtoppingروی سطح گوشت را می پوشانیم . سپس پودر نان را روی تمامی ریخته و بدون درپوش

برای مدت تقریبا یک ساعت داخل فر قرار می دهیم تا زمانی که روی سطح آن قهوه ای رنگ شود .

غذا آماده خوردن است که بعد از سرد شدن می توان آن را سرو کرد .

نکات تغذیه ای :

این غذا به علت دارا بودن ماکارونی، تخم مرغ ، پنیر، کره و گوشت دارای ارزش انرژی زایی بالایی است و یک غذای مناسب برای ورزشکاران، کودکان و نوجوانان در حال رشد، افراد لاغر و دچار کمبود وزن می باشد.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: