روش تهیه‌ی خوراک گوجه‌فرنگی با ذرت - آکابانو

روش تهیه‌ی خوراک گوجه‌فرنگی با ذرت

شام‌تان را شیلیایی بخورید!

مردم شیلی معتقدند خوردن یک شام سبک برای داشتن زندگی سالم ضروری است بنابراین وعده‌ای متشکل از غذاهای کم‌چرب که اغلب به شکل خوراک تهیه شده‌اند، صرف می‌کنند.
خوراک

یکی از این خوراک‌ها گوجه‌فرنگی و ذرت است که توصیه می‌کنیم آن را در وعده شام‌تان، البته بین ساعت‌های 7 تا 8 شب، میل کنید.

عـادت‌هـای غـذایـی مـردم شـیـلـی

وعده‌های غذایی مردم شیلی بر خلاف خیلی از کشورها به جای 3 وعده، 4 وعده است که با یک صبحانه سبک شامل یک نان تست آغشته به مارمالاد یا عسل همراه یک لیوان چای یا قهوه شیرین، شروع می‌شود البته تخم‌مرغ نیز به شکل آب‌پز یا نیمرو همراه یک لیوان آب‌میوه، به خصوص آب پرتقال، از گزینه‌های دیگر در صبحانه مردم شیلی هستند.

وعده اصلی یا همان ناهار، بین ساعت 1 تا 3 صرف می‌شود. این وعده غذایی می‌تواند شامل بعضی غذاهای سنتی شیلی مانند کازوئلا (یک نوع خورش) یا غذاهای دریایی باشد. جالب است بدانید که مردم شیلی در کنار غذاهای دریایی مثل ماهی یا میگو حتماً سیب‌زمینی به صورت آب‌پز یا سرخ‌شده همراه لیموترش می‌خورند. گوشت قرمز، حبوبات، پیاز، زیتون و گوجه‌فرنگی هم به شکل‌های متفاوت در ناهار مردم این کشور جا دارد. ذرت و برنج هم به صورت جزیی از یک غذا نه به عنوان یک غذای مستقل مصرف می‌شوند.

مردم شیلی بین ساعت 4 تا 7، وعده غذایی‌ای به اسم «وانس» (یا همان چای عصر در سایر کشورها) دارند. این وعده غذایی چیزی شبیه عصرانه است و به وعده صبحانه شباهت بیشتری دارد. در بسیاری از مواقع، تکه‌ای نان تست البته همراه با مقداری ژامبون و در نهایت یک لیوان نوشیدنی شامل چای یا قهوه در این وعده میل می‌شود. این مردم اعتقاد دارند با خوردن این وعده از پرخوری در وعده شام جلوگیری می‌کنند.

شیلیایی‌ها معمولاً غذاها را سرخ نمی‌کنند و آب‌پز و بخارپز کردن را ترجیح می‌دهند. آن‌ها علاقه‌مندند غذاهایشان خیلی سریع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پخته شود.

یکی از عادت‌های دیگر غذایی‌شان این است که در تمام وعده‌های غذایی بیشتر مواد غذایی را با هم ترکیب می‌کنند (چیزی مثل خوراک) همراه با ادویه کم.

مـواد لازم برای 2 نفر

ذرت تازه 2 لیوان 320کیلوکالری

گوجه‌فرنگی3 لیوان 75 کیلوکالری

جعفری خردشده 1 لیوان 25 کیلوکالری

پیاز خردشده 1 لیوان 25 کیلوکالری

سیر 3 حبه 5 کیلوکالری

روغن زیتون 1 قاشق مرباخوری 45 کیلوکالری

نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم 0 کیلوکالری

طـرز تـهـیـه

* ابتدا در یک ظرف بزرگ پیازهای خردشده و سیر را در روغن زیتون تفت دهید.

* گوجه‌فرنگی‌های خردشده را به آن اضافه کنید و فقط به مدت 5 دقیقه روی حرارت باقی بمانند.

* حالا ذرت‌ها را اضافه کنید و بگذارید مواد 3 دقیقه دیگر نیز بپزند.

* حالا غذا را از روی اجاق بردارید و جعفری خردشده و نمک و فلفل را به آن اضافه کنید.

غذای شما آماده خوردن است.

مـقـدار کـالـری

مواد تشکیل‌دهنده این غذا، 500 کیلوکالری انرژی دارند که در صورت تقسیم آن میان 2 نفر، میزان کالری دریافتی حاصل از خوردن این خوراک به 250 کیلوکالری خواهد رسید. به این ترتیب، شامی سبک محسوب می‌شود.

<aذرت align="right" src="http://cdn.akairan.com/akairan/aka/m998/1283611563411014102a.gif">

ذرت؛

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: