خوراک ماهی و لوبیا - آکابانو

خوراک ماهی و لوبیا

این غذای خوش‌مزه هم، بهانه‌ای است برای خوردن بیشتر ماهی.

,آموزش پخت انواع غذا با آکا

مواد لازم

برای تهیه روغن

جعفریبه میزان دلخواه

روغن زیتون125 میلی لیتر

برای تهیه لوبیا

شکر2 قاشق چای خوری

سرکه بالزامیک 2 قاشق چای خوری

سرکه معمولی 2 قاشق چای خوری

گوجه فرنگی خرد شده پوست کنده 400 گرم

آب سبزیجات پخته شده100 میلی لیتر

لوبیا سفید پخته شده 400 گرم

آرد یک قاشق غذاخوری

کره یک قاشق غذاخوری

خردلنصف قاشق چای خوری

سس فلفل یا سایر سس‌های دلخواه به میزان دلخواه

برای تهیه ماهی

فیله ماهی400 گرم

تخم مرغ1 عدد

آرد مخلوط شده با نمک و فلفلبه میزان لازم

نان خشک شده و آسیاب شده 100 گرم

روش تهیه

1 – برای آماده نمودن روغن، ابتدا جعفری را به مدت سی ثانیه داخل آب بجوشانید، سپس آن را آبکش نموده و جعفری را این بار داخل آب سرد بریزید. سپس دوباره آن را آبکش کنید تا آب اضافی آن کاملاً گرفته شود.

2 – جعفری را داخل روغن بریزید و پس از چند ساعت آن را از داخل روغن خارج نمایید. روغن معطر به جعفری را می‌توانید به مدت دو هفته در ظرف در بسته و در جای خنک نگهداری نمایید.

3 – برای تهیه لوبیا، ابتدا شکر و سرکه را با هم بجوشانید تا به مایع غلیظ و چسبناکی تبدیل شود.

4 – گوجه فرنگی‌های خرد شده و آب سبزیجات پخته شده را به آن اضافه نموده با هم بجوشانید سپس لوبیا را نیز بیفزایید و بگذارید برای چند دقیقه همراه با سایر مواد با حرارت کم بجوشد.

5 – آرد و کره را با هم مخلوط کنید. زمانی که لوبیای داخل ظرف شروع به جذب رنگ گوجه فرنگی‌ها کرد، ترکیب آرد را به لوبیا اضافه نمایید. در تمام این مدت، مواد در حال جوش را مرتب به هم بزنید.

6 – محتویات داخل ظرف می‌بایست تا زمانی بجوشند که آب آن‌ها کاهش یافته و غلیظ شود. سپس خردل، فلفل و یا سایر چاشنی‌های دلخواه خود را به آن اضافه نمایید.

7 – برای تهیه ماهی‌ها :ابتدا روی ماهی‌ها نمک بپاشید و آن‌ها را به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید. این کار سبب می‌شود ماهی‌ها بهتر شکل و حالت خود را حفظ کنند.

8 – پس از آن نمک‌ها را از روی ماهی‌ها پاک کنید و آن‌ها را به اندازه‌های کوچک و یا دلخواه خود برش بزنید. تخم مرغ را کاملاً بزنید تا صاف و یکدست شود.

9 – روغن معطر به جعفری را با دمای 180 الی 190 درجه سانتی‌گراد حرارت دهید.

10 – ماهی‌ها را ابتدا داخل ظرف حاوی آرد، سپس داخل ظرف حاوی تخم مرغ و سپس در نان آسیاب شده فرو کنید. می‌بایست ماهی‌ها را کاملاً به هر سه این مواد آغشته نمایید.

11 – ماهی‌ها را داخل روغن سرخ نمایید تا زمانی که به رنگ طلایی تیره تبدیل شوند و بپزند. ماهی‌ها را پس از پخت از روغن خارج نمایید و آن‌ها را روی دستمال‌های مخصوص آشپزی قرار دهید تا روغن آن‌ها کاملاً گرفته شود.

12 – ماهی را همراه با لوبیا میل بفرمایید.

نوش جان

ترجمه: زهرا امیری

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: