کیک برونیز؛ عصرانه سوئدی - آکابانو


یکی از کیک‌های معروف سوئدی‌ها «برونیز»، البته از نوع سوئدی است که با شیر یا قهوه در عصرانه یا صبحانه میل می‌شود. ما نیز این عصرانه را انتخاب کرده‌ایم و می‌خواهیم در ادامه به آن بپردازیم.


,آموزش پخت انواع غذا با آکا

عادت‌های غذایی سوئدی‌ها

غذاهایی که امروز سوئدی‌ها می‌خورند، ترکیبی از غذاهای قدیمی یا به اصطلاح سنتی‌شان با غذاهای جدید است که مواد تشکیل‌دهنده‌شان بیشتر سالم هستند تا خوشمزه.

عادت‌های غذایی مردم سوئد به دورانی مربوط می‌شود که به دلیل زمستان‌های سرد، تغذیه‌شان به ماهی دودی، گوشت و سیب‌زمینی محدود می‌شده است ولی این عادت‌های غذایی همان‌طور که گفتیم، تحت تأثیر تغذیه روز قرار گرفته و میزان چربی در غذاهای‌شان کم شده و سالاد و میوه هم به برنامه غذایی آن‌ها اضافه شده است.

عادت‌های غذایی در مناطق مختلف سوئد، کمی تفاوت دارد. مردم نواحی جنوبی از سالاد و سبزی‌های بیشتری استفاده می‌کنند اما ماهی، سیب‌زمینی و نان‌های ترد جزو مواد غذایی پرمصرف سوئد هستند.

دسر، جایگاه خاصی در سفره غذایی این مردم دارد. به همین دلیل از تنوع زیادی برخوردار است؛ انواع کیک میوه‌ای یا خامه‌ای، تارت.

نوشیدنی همراه دسرهایشان اغلب شیر یا قهوه است که بخشی از صبحانه‌شان را هم تشکیل می‌دهد.

یکی دیگر از غذاهای محبوب این مردم، سوپ است. در آب و هوای سرد، این غذای آبکی و غلیظ و البته سالم، طرفداران زیادی دارد، آنقدر که پنجشنبه‌ها روز (به اصطلاح) سوپخوران آن‌هاست. یکی از معروف‌ترین سوپ‌های‌شان، سوپ نخودفرنگی است که همان‌طور که از اسمش پیداست با سبزی‌ها و انواع ادویه‌ها درست می‌شود.

یک صبحانه سوئدی شامل سوسیس و انواع مارمالاد و نوشیدنی‌هایی نظیر هات‌چاکلت یا قهوه و اگر نوشیدنی سرد انتخاب کنند، شیر است. تنوع نان‌ها در سفره صبحانه‌شان دیده می‌شود.

برای ناهار، غذایی سبک انتخاب می‌کنند چون بیشتر از یک ساعت وقت برای ناهار خوردن ندارند که شامل گوشت‌های مختلف بیشتر به شیوه استیک همراه با سیب‌زمینی و سبزی‌های پخته‌شده است. اگر تمایلی به خوردن گوشت قرمز نداشته باشند، اولین انتخاب، ماهی است.

به عنوان عصرانه از انواع شیرینی‌ها استفاده می‌کنند و البته عصرانه را هم کمی زودتر از مردم سایر کشورها و حدود ساعت 3 تا 4 می‌خورند.

در نهایت به عنوان شام که باز هم ساعتش کمی عجیب است و قبل از ساعت 8 شب میل می‌شود، سوپ با نان‌های مختلف را ترجیح می‌دهند. گاهی هم انواع میوه‌ها را به جای شام می‌خورند و در واقع شام‌شان، سالاد میوه خواهد بود.

مـواد لازم برای 4 نفر

تخم‌مرغ 2 عدد 200کیلوکالری

آرد سفید1لیوان320کیلوکالری

شکر 1لیوان400کیلوکالری

کره4قاشق غذاخوری360کیلوکالری

بادام خردشده 4قاشق غذاخوری 180کیلوکالری

طـرز تـهـیـه

تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و با همزن بزنید تا به صورت خامه‌ای سفید و سفت درآید.

شکر را اضافه و خوب با هم مخلوط کنید.

آرد الک شده را اضافه و بعد از آن، کره را در این مخلوط بریزید.

بادام‌ها آخرین اجزایی هستند که اضافه می‌شوند.

مایه به دست آمده را در قالبی بریزید و به مدت 30 دقیقه در دمای 162 درجه سانتی‌گراد در فر بگذارید.

مـقـدار کـالـری

این کیک تقریباً دارای 1460 کیلوکالری انرژی است. در صورت تقسیم این کیک به 10 برش، هر تکه 146 کیلوکالری انرژی خواهد داشت.

<aبادام src="http://cdn.akairan.com/akairan/aka/m998/1182264483411014102a.jpg" align="right"/>

بـادام؛

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: