طرز تهیه ی خوراک مرغ اسپانیایی - آکابانو

,طرز تهیه <a style='color:#000' title='خوراک مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/chicken-feed.html'>خوراک مرغ</a> اسپانیایی, طرز تهیه مرغ اسپانیایی, طرز تهیه <a style='color:#000' title='خوراک مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/chicken-feed.html'>خوراک مرغ</a>,آموزش پخت انواع غذا با آکامواد لازم:

ران مرغ (فقط قسمت پایین ران) 8 تکه
نمک 4/1 ق.چ
فلفل سیاه 4/1 ق.چ
سیر ریز خرد شده یا پوره سیر آماده 2 حبه یا 1 ق.چ
روغن 2 ق.چ
سس باربکیو 4/3 پیمانه
سس گوجه فرنگی 4/1 پیمانه
آب پرتقال یا آب 4/1 پیمانه
شکر 2 ق.س
شربت قند نسبتا غلیظ 2 ق.س
سس فلفل تند (در صورت تمایل) کمی


طرز تهیه:
1. پوست مرغ را گرفته و در سینی فر که با اندکی روغن چرب شده است بچینید. نمک و فلفل را روی آن پاشیده وبه مدت 25 دقیقه در فر 375با دمای درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتیگراد بپزید.

2. در این فاصله سس را تهیه کنید. در یک ماهیتابه متوسط، سیر را به مدت 30 ثانیه در روغن زیتون داغ و روی حرارت متوسط بپزید. سس باربکیو، سس گوجه فرنگی، آب پرتقال، شکر و شربت -و در صورت تمایل سس فلفل تند- را اضافه کرده بهم بزنید تا تمام مواد داغ شده، چند جوش بزند.

3. به کمک قلم موی آشپزی یا قاشق، سس را با احتیاط روی مرغها بمالید، سپس آنها را برگردانده و پشت مرغها را هم سس بزنید. مرغهای سس زده شده را به مدت 20 تا 25 دقیقه دیگر یا زمانی که کاملا پخته شوند در فر 180 درجه فارنهایت یا 82 درجه سانتیگراد بپزید.باقیمانده سس را مجددا گرم کنید و هنگام سرو روی مرغها بدهید.

4. این رانهای تنوری را میتوانید با غذاهایی چون برنج ساده، پوره سیب زمینی و یا انواع سبزیجات پخته سرو کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام