پیتزا گوجه ای (مارگاریتا) - آکابانو

,طرز تهیه مارگاریتا, طرز تهیه <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a> مارگاریتا, <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a> گوجه ای,آموزش پخت انواع غذا با آکا

مواد لازم برای خمیر پیتزا :

آرد سه و نیم پیمانه (در صورت نیاز اضافه شود.)
شکر یا عسل دو قاشق مرباخوری
نمک یک و نیم قاشق مرباخوری
پودر خمیر مایه فوری یک و یک چهارم قاشق مرباخوری
روغن زیتون یک و نیم قاشق غذاخوری

مواد لازم برای روی پیتزا :

روغن زیتون یک قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی له شده یک و سه چهارم پیمانه
ریحان یک قاشق غذاخوری
سیر ۲ حبه
رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری
پنیر مازارلا ۴۰۰گرم
برگ ریحان تازه به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا گوجه ای :

*آرد، شکر یا عسل، نمک، خمیرمایه فوری و روغن زیتون را در ظرف مخلوط کن برقی بریزید. یک و یک چهارم به اضافه ۲ قاشق غذاخوری آب به مواد اضافه کنید و بگذارید هم بخورد تا مواد به شکل خمیر دربیاید.*خمیر را روی سطحی که کمی آرد پاشیده شده ورز دهید. در صورت نیاز آرد یا آب بیشتر اضافه کنید. خمیر باید نرم اما نه چسبناک باشد.
*خمیر را در ظرفی که کمی چرب کرده اید، بگذارید و روی آن را بپوشانید و به مدت ۸ ساعت در یخچال قرار دهید.
*فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید.
*خمیر پیتزا را به اندازه دلخواه تقسیم و با وردنه باز کنید. کمی روی هر یک روغن زیتون بریزید.*برای تهیه سس، ابتدا سیر را کمی در روغن زیتون تفت دهید، گوجه فرنگی، رب گوجه، نمک و فلفل را اضافه کنید و کمی تفت دهید. سپس بگذارید سرد شود.
*پس از سرد شدن سس را به اندازه کافی روی هر خمیر بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید.*سپس از فر در بیاورید، پنیر مازارلا را روی آن بپاشید و دوباره برای ۱۰ تا ۱۳ دقیقه در فر قرار دهید، بعد از آن در آوردن پیتزا را با برگ ریحان تزئین و سرو کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام