طرز تهیه نان کشمشی - آکابانو

,طرز تهیه نان <a style='color:#000' title='کشمش' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5977.html'>کشمش</a>ی, تهیه نان <a style='color:#000' title='کشمش' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5977.html'>کشمش</a>ی, پخت نان <a style='color:#000' title='کشمش' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5977.html'>کشمش</a>ی,آموزش پخت انواع غذا با آکا

مواد لازم :

رنده پوست لیمو ترش 1/2 و 1قاشق چایخوری
نمک 1 قاشق چایخوری
کره 100 گرم
تخم مرغ 2 عدد
شیر ولرم 1/2 و 1پیمانه
شکر 1/3 پیمانه
پودر خمیر ترش 30گرم
آرد 500 گرم حدود 5 پیمانه
کشمش 100 گرم
آب لیمو ترش تازه 2 قاشق سوپخوری


طرز تهیهنان کشمشی :
1-کشمش ها را شسته خشک کرده با آب لیمو مخلوط نموده تا نرم شود .
2-آرد رادر یک ظرف الک نموده وسط آرد را گود کرده پودر خمیر ترش را در آن بریزید وبا کمی شکر و کمی شیر ولرم مخلوط نموده و مقداری آرد روی آن بپاشید . ( به این مخلوط اصطلاحاً پیش خمیر می گویند .)
3-روی پیش خمیر را بپوشانید ده دقیقه استراحت دهید تا عمل بیاید .
4-تخم مرغ ، کره ، مابقی شکر و نمک و رنده پوست لیمو ترش را با پیش خمیر و مابقی آرد مخلوط کرده همه را با هم ورز دهید تا جائیکه خمیر به دست نچسبد .
5-خمیررا در ظرفی قرار داده روی آن را بپوشانید بمدت سی تا چهل دقیقه تا خمیرور بیاید و حجم آن دو برابر شود .
6-کشمش ها را در خمیر بریزید مخلوط کنید و خمیر را درقالب مستطیل به طول 8*7*30 سانتی متر چرب شده بریزید و پانزده دقیقه دیگر بگذارید بماند تا مجدداً ور بیاید .
7-فر را روی حرارت 400 فارنهایت گرم نموده .
8-نان را در دومین طبقه از کف فر بمدت پنجاه تا شصت دقیقه بپزید سپس مقداری کره را درحالیکه نان هنوز گرم است روی نان بمالید .

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام