آش گندم شیر مخصوص افطار - آکابانو

,<a style='color:#000' title='آش گندم' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/9870.html'>آش گندم</a> شیر, طرز تهیه <a style='color:#000' title='آش گندم' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/9870.html'>آش گندم</a> شیر, پخت <a style='color:#000' title='آش گندم' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/9870.html'>آش گندم</a>,آموزش پخت انواع غذا با آکا

در این ستون تا پایان ماه مبارک رمضان غذاهایی که در هر استان کشور سر سفره های سحر و افطار قرار می گیرد از زبان زنان قدیمی این مناطق معرفی خواهد شد.

این دستورالعمل هاعلاوه بر اینکه شما را با فرهنگ تغذیه این مناطق آشنا خواهد کرد، ایده های متنوعی را برای اجرا در دسترس تان قرار خواهد داد.

این غذا هنگام افطار سر سفره اهالی خطه کرمان قرار می گیرد.

مواد لازم :


نخود

یک لیوان

گوشت با استخوان

نیم کیلو

نمک، زرد چوبه و فلفل

به میزان لازم

کشک ساییده شده

به مقدار کافی

گندم شیر

دو لیوان

رشته آش

مقداری

سیر و نعنا داغ

به مقدار لازم

پیاز

یک عدد

طرز تهیه :

گوشت و نخود را همراه پیاز، زردچوبه و فلفل بپزید. گوشت ها را له کرده سپس گندم شیر را اضافه کرده و پس از پخت آن مقداری کشک به آن بیفزایید. رشته آش را به دیگر مواد اضافه کنید و در آخر نعنا داغ و سیرداغ را درون قابلمه بریزید و صبر کنید تا کاملاً بپزد.

طرز تهیه گندم شیر:

ابتدا گندم ها را با آسیاب به صورت بلغور درآورید و به وسیله الک کردن آرد آن را کاملاً جدا کنید. پس از آن گندم ها را با شیر، سیاهدانه، زنجبیل، فلفل، زردچوبه، زیره و نمک بپزید و روی پارچه ای داخل قابلمه ریخته تا کاملاً خشک شود. گندم شیر بسیار مقوی است و در چند آش سنتی استان کرمان مورد استفاده قرار می گیرد.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام