دلمه لواش - آکابانو

,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>, <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> لواش, <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> نان لواش,آموزش پخت انواع غذا با آکا

مواد لازم :

برنج

یک پیمانه

لوبیا چیتی

یک پیمانه

گوجه‌فرنگی رنده شده

یک پیمانه

گوشت چرخ کرده

250 گرم

پنیر پیتزا

200 گرم

جعفری خرد شده

یک قاشق غذاخوری

پیاز متوسط

یک عدد

نان لواش

به تعداد لازم

روغن‌ مایع

به میزان لازم

نمک و فلفل‌قرمز

به میزان لازم

طرز تهیه :

برنج را به مدت یک ساعت خیس کرده به همراه دو لیوان آب، یک قاشق روغن، جعفری خرد شده، مقداری نمک وگوجه فرنگی رنده شده روی حرارت بگذارید تا پخته شود و به صورت کته دربیاید. لوبیاچیتی را از 12 ساعت قبل، خیس کرده و با یک لیوان آب بپزید. پس از پخته شدن با برنج کته شده مخلوط کنید، این غذا دارای طعم تند است. در صورت دلخواه فلفل بیشتری به آن اضافه کنید. گوشت چرخ‌کرده را با پیاز رنده شده در روغن تفت دهید و به مخلوط کته و لوبیا اضافه کنید.

نکته :می‌توان به جای گوشت‌ چرخ‌کرده از نصف سینه مرغ خرد شده استفاده کرد به این ترتیب که سینه مرغ ریز شده را با پیاز نگینی خرد شده تفت دهید.نان‌های لواش را در اندازه 20×25 برش بزنید و از مخلوط آماده شده دو قاشق غذاخوری در بین نان قرار دهید، نان را لوله کنید، وقتی همه نان‌ها آماده شدند در یک ظرف بچینید. سطح آن را با پنیر پیتزای رنده شده بپوشانید و در فری که از قبل گرم شده در دمای 180 درجه سانتی‌گراد به مدت 20 تا 30 دقیقه قرار دهید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط