پیتزا دو ذوقی - آکابانو

,<a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a> دو ذوقی, طرز تهیه <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a> دو ذوقی, طرز تهیه <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a>,آموزش پخت انواع غذا با آکا

مواد لازم :

ژامبون مرغ یا گوشت برای هر دو طبقه
650 الی 700 گرم
فیله مرغ
10 عدد
گوشت مغز ران گوساله
400 گرم
سالامی (نوعی کالباس) برای روی پیتزا
پنج عدد
قارچ، سس کچاپ و کاری به میزان لازم
فلفل سبز و پیازچه به میزان لازم
پنیر پیتزا برای هر طبقه 350 گرم
پنیر پیتزا برای روی خمیر 30 گرم
خمیر پیتزا دو عدد

طرز تهیه :

سس کچاپ را با قاشق به روی خمیر مالیده و بعد روی آن سس کاری اضافه کنید. مقداری پنیر روی سس‌ها ریخته تا زمانی که مواد پیتزا اضافه می‌شود، چسبندگی لازم ایجاد گردد. نیمی از ژامبون‌ را روی خمیر افزوده و مجددا 15 درصد پنیر را اضافه کنید. قارچ، فلفل سبز و پیازچه را نیز افزوده و مابقی پنیر را روی آن ریخته تا طبقه اول پیتزا آماده شود.

برای طبقه دوم بعد از اضافه کردن سس‌ها، مقداری پنیر و گوشت پخته‌شده به همراه فیله مرغ و سالامی را به طور یکنواخت روی خمیر قرار دهید و پنیر روی آن بریزید. فر را روی حرارت 240 تا 250 درجه سانتی‌گراد گذاشته و هر طبقه از پیتزا را جداگانه در طبقه وسط فر قرار دهید تا رنگ پنیر پیتزا عوض شود. روی طبقه اول سس ریخته و طبقه دوم را روی آن قرار دهید و به اندازه دلخواه برش بزنید.

نکته: سس کاری و کچاپ مزه اصلی این پیتزا خواهد بود.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام