پیتزا انبه - آکابانو

,<a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a> انبه, طرز تهیه <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a> انبه, پخت <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a> انبه,آموزش پخت انواع غذا با آکا

مواد لازم :

انبه
یک عدد
کالباس دودی ورقه شده
150 گرم
پنیر پیتزا مکعبی خرد شده
150 گرم
گوجه‌ فرنگی چری زرد نصف شده
12 عدد
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه :

آرد و مایه را به همراه کمی نمک، در ظرف بزرگی ریخته، وسط آن را گود کنید. آب را به همراه سه قاشق غذاخوری روغن‌زیتون درون مواد بریزید. آنها را با هم خوب مخلوط کرده و روی سطح آن آرد بپاشید سپس ورز دهید تا نرم و یکدست شود.

خمیر آماده شده را درون ظرف برگردانید و روی آن را با پارچه نم‌دار یا پلاستیک چرب شده بپوشانید. صبر کنید خمیر 30 دقیقه در جای گرم بماند و اندازه آن دوبرابر شود.

خمیر را به شش قمست تقسیم کرده و هر قسمت را به صورت گلوله درآورید. هر گلوله را با کمک انگشتان به صورت یک دایره به قطر 15 سانتی‌متر پهن کنید به طوری که لبه‌های آن کمی ضخیم‌تر باشد.

انبه را پوست کنده و هسته آن را درآورید. سپس آن را به صورت مکعبی خرد کنید. انبه خرد شده را به همراه کالباس روی خمیرها بچینید و روی آنها پنیر خرد شده و گوجه‌فرنگی چری قرار دهید، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. باقیمانده روغن را روی مینی‌پتیزاها بپاشید و آنها را به مدت 10 دقیقه درون فر 200 درجه سانتی‌گراد یا 400 درجه فارنهایت قرار دهید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام