شربت خاکشیر - آکابانو

,<a style='color:#000' title='شربت خاکشیر' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401295545.html'>شربت خاکشیر</a>, <a style='color:#000' title='طرز تهیه شربت خاکشیر' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401295545.html'>طرز تهیه شربت خاکشیر</a>, طرز درست کردن <a style='color:#000' title='شربت خاکشیر' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401295545.html'>شربت خاکشیر</a>,آموزش پخت انواع غذا با آکا

شربت خاکشیر یکی از نوشیدنی هایی است که از گرما زدگی جلو گیری میکند و برای رفع عطش روزه داران بسیار مفید است.

مواد لازم :

آب
خاکشیر
شکر
گلاب
یخ

طرز تهیه:

مهمترین نکته ای که هنگام تهیه این شربت باید دقت کرد شستن خاکشیر و ریگ شور کردن آن است . معمولآ در هنگام خرید خاکشیری را انتخاب کنید که کمتر ریگ و خاک داشته باشد تا شستن آن آسان تر باشد.

برای شستن آب روی خاکشیر ریخته و از دو ظرف که ترجیحآ پلاستیکی باشد متل سطل های کوچک ماست استفاده کنید ظرف پلاستیکی خیلی بهتر شنهای ریز را در کف خود نگه میدارد و سپس چندین بار باکمی صبر و حوصله خاکشیری را که آب روی آن است از ظرفی به ظرف دیگر ریخته و ریگ ته آن را خالی کنید در این فاصله آب روی خاکشیر را نیز تعویض کنید تا کاملآ آب روی آن شفاف و ریگهای آن کاملآ شسته شود.

وقتی از تمیز بودن خاکشیر اطمینان حاصل کردید شکر و گلاب به مقدار کافی بریزید و در یخچال گذاشته تا خنک شود . چون شستن خاکشیر کمی سخت است میتوانید به مقدار زیاد و غلیظ تهیه کنید و در بطری در دار داخل یخچال نگهداری کنید و هربار با اضافه کردن آب و رقیق کردن شربت به مدت چند روز از آن نوش جان کنید .

منبع : ashpazierangin.blogfaگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام