بستنی زمستانی بادامی - آکابانو

,آشپزی, بستنی زمستانی بادامی, بستنی زمستانی,آموزش پخت انواع غذا با آکا


مواد لازم:

پودر بادام بو داده
150 گرم
زرده تخم‌مرغ
3 عدد
خامه پاستوریزه زده شده
500 گرم
شکر
500 گرم
بادام خرد شده به میزان دلخواه

طرز تهیه:

150 گرم از شکر را در ظرفی فلزی ریخته و با 4 قاشق غذاخوری آب مخلوط می‌کنیم و روی حرارت می‌گذاریم. وقتی شکر آب شد، پودر بادام را به آن اضافه می‌کنیم و زمانی که طلایی شد و به صورت کارامل درآمد از روی حرارت برمی‌داریم و آن را روی یک سطح صاف یا کاغذ چرب می‌ریزیم و می‌گذاریم تا سرد شود. پس از آن با وردنه روی آن می‌کشیم تا کارامل‌های خشک شده به طور کامل خرد شوند.

حالا درون یک ظرف، زرده‌ها را با بقیه شکر آنقدر هم می‌زنیم تا شکر به طور کامل حل و شبیه کرم شود. آنگاه بادام کارامل شده را همراه خامه به کرم اضافه و به صورت دورانی خوب مخلوط می‌کنیم. سپس آن را درون قالبی که از قبل با کاغذ پوشانیده‌ایم، می‌ریزیم و در فریزر می‌گذاریم تا سفت شود. بعد از گذشت چند ساعت، بستنی آماده سرو است، ولی یک ربع قبل از سرو کردن بستنی آن را از فریزر درمی‌آوریم و به ظرف اصلی منتقل و رویش را با بادام خرد شده تزیین می‌کنیم.

منبع:jamejamonline.ir

آشپزی, بستنی زمستانی بادامی, بستنی زمستانی, آشپزباشی, آشپزی ایرونی, آشپزی ایرانی, سایت آشپزی ایرونی, سایت آشپزی ایرانی, آشپزی آسان, آموزش پخت انواع غذاهای ایرونی, آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی, آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی آشپزی, بستنی زمستانی بادامی, بستنی زمستانی, آشپزباشی, آشپزی ایرونی, آشپزی ایرانی, سایت آشپزی ایرونی, سایت آشپزی ایرانی, آشپزی آسان, آموزش پخت انواع غذاهای ایرونی, آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی, آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی


لايک انتشار در تلگرام