طرزتهیه حلوای 3 رنگ - آکابانو

,آشپزی, آشپزباشی, آشپزی ایرونی,آموزش پخت انواع غذا با آکا

مواد لازم :


کره
100 گرم
آرد
1/2-2 پیمانه
پودر شکر
1/2-1 پیمانه
پودر هل سفید
1 قاشق سوپخوری
پودر کاکائو 1 قاشق چایخوری
زعفران (حل شده در آب جوش ) 1قاشق سوپخوری

طرز تهیه :

ابتدا آرد را را در ماهیتابه ای ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم, مرتب هم می زنیم , تا آرد بطور یکنواخت تف داده شودو بوی خامی آرد از بین برود. سپس کره را اضافه کرده و از روی حرارت بر می داریم , پودر شکر و هل سفید ساییده شده ار نیز اضافه کرده و خوب هم می زنیم , تا موادکاملاص مخلوط شود .

مواد را به سه قسمت تقسیم کرده ,یک قسمت از مواد را برداشته و با پودر کاکائو مخلوط کرده , ظرف مناسبی را انتخاب می کنیم , حلوای کاکائویی می ریزیم , و بطور یکنواخت آن را صاف نموده سپس به باقیمانده مواد زعفران حل شده را اضافه و خوب مخلوط کرده تا یکدست شود (اگر خوب یکدست نشد یک الی دو قاشق سوپخوری کره به آن اضافه کنید تا کاملاً یکدست شود ) پس از آن مواد آماده را روی حلویا سفید به طور یکنواخت پهن نموده و در یخچال قرار می دهیم. تا سفت شود سپس حلوا را بیرون آورده وبا چاقوی تیز آن را برش می دهیم .

آشپزی, آشپزباشی, آشپزی ایرونی, آشپزی ایرانی, سایت آشپزی ایرونی, سایت آشپزی ایرانی, آشپزی آسان, آموزش پخت انواع غذاهای ایرونی, آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی, آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی, طرزتهیه حلوای 3 رنگ, حلواسه رنگ آشپزی, آشپزباشی, آشپزی ایرونی, آشپزی ایرانی, سایت آشپزی ایرونی, سایت آشپزی ایرانی, آشپزی آسان, آموزش پخت انواع غذاهای ایرونی, آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی, آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی, طرزتهیه حلوای 3 رنگ, حلواسه رنگ


لايک انتشار در تلگرام