کیک آناناس و گردو - آکابانو

,کیک آناناس و <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>, تهیه <a style='color:#000' title='کیک اسفنجی' href='http://www.akairan.com/shirinipazi/cake1/9230.html'>کیک اسفنجی</a>, طرز شیرینی آناناسی,آموزش پخت انواع غذا با آکا

این کیک برخلاف نامش که تداعی‌کننده کیکی اسفنجی و پف‌دار است، به شیرینی آناناسی شباهت بیشتری داردو بسیار خوش طعم است...

این کیک برخلاف نامش که تداعی‌کننده کیکی اسفنجی و پف‌دار است، به شیرینی آناناسی شباهت بیشتری دارد.در ضمن شما می‌توانید به جای کمپوت آناناس، در این فصل از آناناس تازه استفاده کنید.

مواد لازم برای 4 نفر:

آرد گندم
300 گرم
کره (قطعه‌قطعه شده)
200 گرم
پودر قند
170 گرم
نمک
نوک قاشق چای‌خوری
پوست لیموترش رنده‌شده نوک قاشق سوپ‌خوری
تخم‌مرغ یک عدد
آناناس کنسروی یا تازه 750 گرم
آب‌لیمو ترش 4 قاشق سوپ‌خوری
شکر 50 گرم
گردو 100 گرم

روش تهیه:

1-کاسه‌ای آماده کرده، آرد، کره، 70گرم پودرقند، نمک، پوست لیموترش و تخم‌مرغ را در آن بریزید. پس از مخلوط کردن مواد با قاشق، با دست، خوب مواد را ورز دهید تا خمیری یکدست حاصل شود. حالا این خمیر را به شکل یک گلوله درآورید، سپس خمیر گلوله‌ای را داخل لایه‌ای از سلفون بپیچیدحاصل شود. حالا این خمیر را به شکل یک گلوله درآورید، سپس خمیر گلوله‌ای را داخل لایه‌ای از سلفون بپیچیدو حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید تا شکل بگیرد.

پس از گذشت 45دقیقه، فر اجاق‌گاز را روی حرارت 200درجه سانتی‌گراد یا 390 درجه فارنهایت یا شماره6 بگذارید تا گرم شود.

2- اگر می‌خواهید از کمپوت آناناس استفاده کنید، آناناس‌ها را از داخل آب آن بیرون آورده و با چاقو به دو نیم کرده، در ظرفی قرار دهید. در غیر این صورت، آناناس تازه را پوست کنده، خرد کنید. حالا مقداری پودرقند روی تکه‌های آناناس بپاشید و چند دقیقه بگذارید تا آب آنها کمی کشیده شود.

3- قالب کیکی با ارتفاع کم آماده کنید و سطح داخل آن را با کاغذ مخصوص شیرینی‌پزی پوشش دهید، سپس خمیر را روی آن پهن کنید و حلقه‌های آناناس را روی آن بچینید. مغز گردو را نیز خرد کنید و روی حلقه‌های آناناس بریزید. حالا قالب را در طبقه وسط فر با همان درجه و حدود 20دقیقه حرارت دهید تا کیک بپزد.

4 - در این فاصله، باقیمانده پودر قند را با آب لیموترش مخلوط کرده، پس از پخت کیک، سطح روی آن را با قلم‌موی مخصوص آشپزی به این مواد آغشته کنید.

کیک آناناس و <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>,تهیه <a style='color:#000' title='کیک اسفنجی' href='http://www.akairan.com/shirinipazi/cake1/9230.html'>کیک اسفنجی</a>,طرز شیرینی آناناسی, کمپوت آناناس, تخم‌مرغ, کیک آناناس و <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>,تهیه <a style='color:#000' title='کیک اسفنجی' href='http://www.akairan.com/shirinipazi/cake1/9230.html'>کیک اسفنجی</a>,طرز شیرینی آناناسی, کمپوت آناناس, تخم‌مرغ,


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: کیک آناناس و گردو تهیه کیک اسفنجی طرز شیرینی آناناسی کمپوت آناناس تخم‌مرغ شکر آب‌لیمو گردو شیرینی‌پزی پودر قند حلقه‌های آناناس آشپزی کیک آموزش انواع غذاها آموزش کیک خمیر آناناس آشپزی آشپز باشی آشپزباشی آشپزی ایرونی آشپزی ایرانی سایت آشپزی ایرونی سایت آشپزی ایرانی آشپزی آسان آموزش پخت انواع غذاهای ایرونی آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی و ایرونی آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی و ایرانی آموزش پخت انواع غذاها