طرز تهیه بیفتک

در این بخش از سایت آکابانو طرز تهیهبیفتک را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

بیفتک معادل فرانسوی استیک هست واین دو هیچ فرقی اساسیبا هم ندارند. بیفتک رو میتوانید از فیله یا راسته گاو یا گوسفند تهیه کنید ولیبهترینبیفتکاز فیله گوساله تهیه میشود. در این مطلب آکابانو طرز تهیه بیفتک را آموزش داده است. برا ما همراه باشید تا آن را فراگیرید.

طرز تهیه <a style='color:#000' title='بیف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif5.html'>بیف</a>تک,طرز تهیه <a style='color:#000' title='بیف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif5.html'>بیف</a>تک گوساله,طرز تهیه <a style='color:#000' title='بیف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif5.html'>بیف</a>تک مرغ

طرز تهیه بیفتک

مواد لازم : برای 5 نفر

گوشت بی استخوان گوساله 750 گرم
پیاز 2 عدد
رب گوجه 1 قاشق سوپخوری
نمک به مقدار لازم
کره 250 گرم
سیب زمینی 0/5 کیلو
برگ بو 4 عدد
فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه :

آکابانو: گوشت را به اندازه کف دست ، ورقه ورقه ببرید و با تیزی کارد روی آن بزنید تا صاف و نرم شود . با حرارت ملایم کمی سرخ کنید . پیاز را خرد و سرخ کنید و همراه با یک لیوان آب روی گوشت ها بریزید و روی حرارت بسیار کم بگذارید بپزد . بعد از یک ساعت نمک ، فلفل و برگ بو به آن بزنید . اگر گوشت نپخته بود ، دوباره یک لیوان آب گرم بریزید ، ولی سعی کنید حرارت کم باشد که گوشت بپزد و نیازی به آب ریختن دوباره نباشد . رب گوجه را در کره سرخ کنید و آخر کار روی گوشت بدهید . سیب زمینی ها را بپزید ، سپس خرد و در کمی کره سرخ کنید و دور بیفتک که در دیس کشیده اید ، بچینید . سیب زمینی را می توانید در فر تنوری کنید .

امیدواریم با تهیه این بیفتک خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: آشپزی آکا

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام