بوقلمون و حبوبات فلفل دار - آکابانو

,بوقلمون, پرورش بوقلمون, بوقلمون و حبوبات فلفل دار,آموزش پخت انواع غذا با آکا

 

 

مواد لازم : برای 8 نفر

گوشت نمک سود
4 نوار باریک
بوقلمون 7 درصد چربی
3 پوند
پیاز خرد شده
4 فنجان
سیر خرد شده
4/1 فنجان
فلفل قرمز 2 عدد متوسط
پودر فلفل
3 قاشق غذاخوری
پودر کاکائو تلخ
3 قاشق غذاخوری
زیره سبز 4 قاشق غذاخوری
پوره گوجه فرنگی 5 قاشق غذاخوری
شیره کم شیرین 2 قاشق غذاخوری
لوبیا شسته شده نیم لیوان
نمک به میزان کافی

اطلاعات غذایی

کالری : 556 کیلوکالری

کربوهیدرات : 46 گرم

فیبر : 12 گرم

چربی : 21 گرم

پروتئین : 46 گرم

قند : 14 گرم

طرز تهیه :

1. اجاق را آماده کنید. ( یا یک ماهیتابه یک لیتری بردارید و آن را روی شعله متوسط گاز حرارت دهید). گوشت نمک زده را در ماهیتابه بریزید و اجازه دهید در حدود 6 تا 8 دقیقه حرارت ببیند و طلایی شود. شعله گاز را زیاد کرده و بوقلمون را اضافه کنید. بگذارید بوقلمون بپزد و با قاشق گوشت را هم بزنید تا نسوزد. این کار را در حدود 8 تا 10 دقیقه انجام دهید.


2- در این مرحله پیاز ، سیر ، فلفل قرمز را اضافه کنید. آنها را در حدود 5 دقیقه حرارت دهید تا سفت شود. حالا پودر فلفل ، پودر کاکائو و زیره سبز را روی غذا بریزید. در حدود یک دقیقه غذا را تفت دهید تا بوی معطر آن بلند شود.


3- شیره را به همراه 1 فنجان آب و 4 قاشق نمک به پوره گوجه فرنگی اضافه کنید. شعله گاز را کم کنید و در حدود 30 دقیقه این مخلوط را روی گاز با حرارت کم بگذارید تا به خوبی بپزد.


4- حالا لوبیا ها را اضافه کنید. آنقدر گوشت و لوبیا را بپزید تا ترد شوند و این خوراک لوبیای پرادویه را به مدت 30 دقیقه دیگر روی حرارت کم گاز بگذارید تا به خوبی بپزد. خوراک خوشمزه شما آماده است ؛ نوش جان !

پیشنهاد سرآشپز


می توانید در کنار این غذا ترشی فلفل ، کرم ترش کم چرب ، نان آرد ذرت و پنیر چدار نوش جان کنید.

<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,موادلازم بوقلمون و حبوبات فلفل دار, طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,موادلازم بوقلمون و حبوبات فلفل دار, طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام