ته‌چین مرغ و اسفناج - آکابانو
برترین ها: به احتمال فراوان ریشه این غذا به شمال ایران بازمی‌گردد. اما نشانه‌هایی از آشپزی مرکز ایران نیز در آن دیده می‌شود. خوراکی‌ای است مقوی و لذیذ که به سرعت آماده می‌شود و به احتمال زیاد باب میل اعضای خانواده است. با توجه به رب انار به کار رفته، به عنوان یک افطاری تابستانه بسیار مناسب است.

,ته‌چین مرغ و <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> ته‌چین,مرغ و <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,روش تهیه,آموزش پخت انواع غذا با آکا


مواد لازم برای 4 نفر:
  • ران و سینه مرغ: 800 گرم، خرد کرده
  • اسفناج: 600 گرم، ساطوری
  • پیاز متوسط: یک عدد، ساطوری
  • روغن مایع: یک‌چهارم پیمانه
  • زردچوبه: یک قاشق مرباخوری
  • برنج: 400گرم‌، خیسانده
  • رب انار: 120 میلی‌لیتر
  • نمک و فلفل: به میزان لازم

روش تهیه:


1- چهار قاشق غذاخوری روغن را در یک تابه داغ کنید و مرغ و پیاز را 10 دقیقه در آن تفت دهید، سپس نمک و زردچوبه را اضافه کنید و پس از یک دقیقه یک پیمانه آب‌جوش به آن اضافه کنید و با در بسته و روی شعله کم 40 دقیقه بپزید. در پایان پخت مرغ باید چند قاشق غذاخوری آب داشته باشد.

2 - برنج را در 4 لیتر آب‌جوش و نمک بجوشانید، هنگامی که مغزپخت شد آن را آبکش کنید و کنار بگذارید.

3 - چهار قاشق غذاخوری روغن را روی شعله متوسط داغ کنید و اسفناج را 7-6 دقیقه در آن تفت دهید، سپس رب انار را به آن اضافه کرده و پس از یک دقیقه آن را خاموش کنید. مرغ و آب آن را به مایه اسفناج اضافه کرده و نمک و فلفل آن را اندازه کنید.

4 - نیمی از روغن باقیمانده را در یک قابلمه روی شعله متوسط داغ کنید و یک لایه برنج کف آن بریزید. به ترتیب مایه اسفناج و مرغ را روی آن ریخته و دوباره روی آن برنج بریزید. در قابلمه را بسته و 30 دقیقه آن را با شعله ملایم دم کنید. سپس روغن باقیمانده را روی آن بریزید و در سرو کنید.


نکته:


1- در صورت تمایل می‌توانید هنگام اضافه کردن رب انار 2-3 قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه کنید.

2- به جای مرغ می‌توانید از گوشت سردست یا دنده گوسفند استفاده کنید، اما مدت پخت بیشتر می‌شود.

3- می‌توانید همراه با اسفناج 3-4 قاشق غذاخوری سبزی معطر تفت دهید تا ته‌چین معطر شود.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام