حلوای سرخ شده با سیب‌زمینی - آکابانو


,<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>ی سرخ شده با سیب‌زمینی <a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>ی سرخ شده با سیب‌زمینی,ماهی,ماهی <a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>,آموزش پخت انواع غذا با آکا


برترین ها:

مواد لازم برای 4 نفر
  • حلوا سفید: 4 عدد پوست‌کنده
  • سیب‌زمینی ریز: 300 گرم آب‌پز
  • سیر: 4 حبه ساطوری
  • سبزی معطرساطوری: 2 قاشق غذاخوری (نعنا، آویشن و جعفری)
  • روغن مایع: یک‌چهارم پیمانه (60 میلی‌لیتر)

روش تهیه:

1 - روی ماهی‌ها نمک و فلفل بپاشید؛ سیر، روغن و سبزی‌ها را مخلوط کرده و روی ماهی بریزید؛ ماهی را 20 دقیقه در یخچال بگذارید تا طعم بگیرد.

2- یک تابه نسوز را داغ کرده و تکه‌های ماهی را از سبزی و سیر پاک کرده و هر طرف آن را 4 دقیقه در تابه روی شعله متوسط سرخ کنید.

3 - ماهی‌ها را خارج کرده و سیب‌زمینی‌ها را همراه سیر و سبزی‌ها روی شعله ملایم، 2-3 دقیقه تفت دهید. سپس از تابه خارج کرده و با ماهی سرو کنید.

نکته1:

می‌توانید هنگام سرخ‌کردن ماهی یکی، 2 تکه سیر را در روغن بیندازید.

نکته2:

در هر نوبت، یک یا 2 ماهی را سرخ کنید.

توصیه های ویژه

حلوای سفید یکی از خوشمزه‌ترین و در عین حال گران‌ترین ماهی‌های جنوب ایران است البته مدتی است که حلوا سفید ریز در بازارهای ماهی با قیمت مناسب عرضه شده که هیچ تفاوتی با انواع بزرگ‌‌تر آن از نظر طعم ندارد. هنگام خرید حلوای سفید از ماهی‌فروش بخواهید تا پوست آن را بکند و آن را درسته سرخ کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام