این است باقالى پلوى مشتى! - آکابانو


,این است باقالى <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ى مشتى! <a style='color:#000' title='باقالی پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/6609.html'>باقالی پلو</a>,درست کردن <a style='color:#000' title='باقالی پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/6609.html'>باقالی پلو</a>,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,آموزش پخت انواع غذا با آکا


برترین ها:

مواد لازم
  • برنج: چهار پیمانه
  • باقالی: 250 تا 300 گرم
  • شوید: 20 شاخه خرد شده
  • زعفران دم کرده: به مقدار لازم
  • نمک و روغن: به مقدار لازم
روش تهیه:

برای باقالی پلو اگر از 24 ساعت قبل دست به کار شوید، بهتر است. یعنی برنج‌تان را 24 ساعت قبل از پخت خیس کنید تا موقع پخت خوب قد بکشد. نمک را فراموش نکنید.

روز بعد قابلمه ای مناسب انتخاب کنید که به حد کافی جا برای جوش خوردن باقالی ها و برنج داشته باشد، اگر جای آن کم باشد حتماً پلوی‌تان به هم چسبیده و شل خواهد شد.

قابلمه را تا نصفه آب کرده و با یک قاشق غذاخوری نمک بگذارید تا بجوشد، وقتی جوش آمد، نوبت اضافه کردن باقالی های پاک شده است.

باقالی ها را در همان قابلمه مورد نظر برنج‌تان بجوشانید، زمانی که مغزش کمی نرم شد، برنج ها را اضافه کرده و اجازه دهید تا با برنج قل بخورد. صبر کنید تا برنج نیز مغزپخت شود؛ وقتی دانه برنج هنگام فشار دو انگشت حالت نرمی داشت، می توانید آن را آبکشی کنید.

یادتان نرود، ته قابلمه 2 قاشق غذاخوری روغن بریزید و ته دیگ مورد نظرتان را بچینید (نان یا سیب زمینی، کاهو هم خوب است). برای خوشرنگ شدن ته دیگ حتماً به ته قابلمه زعفران بزنید. بعد از این یک لایه از مخلوط برنج و باقالی بریزید و سپس شوید را روی آن بپاشید. این عمل را تکرار کنید تا اینکه برنج و باقالی و شوید تمام شود.

کافی است کمی دست و دلبازی کنید و زعفران دم کرده را بعد از شوید، روی هر لایه برنج بپاشید. به محض اینکه برنج شروع به دم دادن کرد، در قابلمه را با دمکنی یا دو لایه دستمال حوله ای بپوشانید و در قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید.

حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم برای دم کشیدن برنج در نظر بگیرید. پیش از کشیدن غذا در دیس، آن را در قابلمه کمی زیر و رو کنید تا شوید ها با پلو مخلوط شود. غذای اشتها برانگیزی خواهید داشت؛ نوش جان!

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام