دستور آشپزی: کتلت های کودکانه و مدرسه ای! - آکابانو
,دستور <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>: <a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a>  های <a style='color:#000' title='کودکان' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/201401304122.html'>کودکان</a>ه و مدرسه ای! <a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a>,<a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a> کوچک برای <a style='color:#000' title='کودکان' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/201401304122.html'>کودکان</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>,آموزش پخت انواع غذا با آکا


بچه ها عاشق غذاهای فرم دار هستند. کتلت هم یکی از این غذاهاست که به خاطر داشتن ترکیب کاملی از مواد غذایی یک غذای کامل محسوب می شود. ترکیب گوشت، پیاز، آرد گندم، سیب زمینی و تخم مرغ کتلت را تبدیل به غذایی می کند که تقریبا تمام گروه ها در آن حضور دارند. این غذای سالم و پر انرژی را می توانید به شکل ساندویچ همراه با بچه ها به مدرسه بفرستید.

مواد لازم:روش تهیه:

ابتدا سیب زمینی های پخته را با رنده ریز رنده می کنیم. تمام مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و همه را با هم چنگ می زنیم تا همه با هم خوب مخلوط شوند. سپس مایه کتلت را به مدت یک تا 2 ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد و به دست نچسبد. بهتر است کتلت ها را خیلی کوچک درست کنیم و برای فرم دادن آن ها در دست از دستکش استفاده کنیم. مایه را به شکل بیضی های کوچک آماده کرده و در روغن داغ و فراوان سرخ می کنیم. برای تزئین این کتلت های کوچک از پوره سیب زمینی و گوجه فرنگی استفاده می کنیم.

منبع: برترین ها

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام