طرز تهیه خورش چاغاله بادام - آکابانو

مواد اولیه :

برای 5 نفر


,طرز تهیه خورش چاغاله <a style='color:#000' title='بادام' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5974.html'>بادام</a> خورش,خورش چاغاله <a style='color:#000' title='بادام' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5974.html'>بادام</a>,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,آموزش پخت انواع غذا با آکا


طرز تهیه:


1. ابتدا گوشت را بشویید و به صورت خورشتی خرد کنید.در ظرفی مناسب مقداری روغن بریزید و گوشت را کمی در آن تفت دهید. 2عدد پیاز را پوست بگیرید و 4قسمت کنید و به گوشت اضافه کرده و کمی تفت دهید و بعد زردچوبه و فلفل بزنید و برگ بو را اضافه کرده و با مقداری آب اجازه دهید بپزد.

2. وقتی که گوشت خورش نیم پز شد، 2عدد پیاز باقی مانده را پوست گرفته و رنده کنید و در روغن سرخ کنید. نعنا و جعفری را شسته و ریز خرد کنید و جداگانه در روغن تفت دهید، ولی مراقب باشید رنگ آن تغییر نکند.

3. چاغاله بادام را خوب شسته ودم آنها را بگیرید و به پیاز اضافه کنید و کمی تفت دهید.گوشت نیم پز شده را از مواد اضافه جدا کرده و به همراه آب صاف شده آن به مواد اضافه کنید و بگذارید غذا جا بیفتد.در نیم ساعت آخر پخت آبغوره،لیمو عمانی و زعفران را به خورش افزوده و نمک و فلفل آن را اندازه کنید.

نکات:


1)مدت زمان پخت چاغاله بادام معمولا به همان اندازه پخت خورش کرفس است.

2)بهتر است زمان کافی به خورش بدهید تا کاملا جا افتاده و خوشمزه شود.

3)به جای آبغوره میتوان از آبلیمو هم استفاده کرد.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط