مرغ ترش، گیلانی یا مازنی؟! - آکابانو
اگر فهرست غذاهای مورد علاقه یک گیلانی را از او بخواهید، مرغ ترش حتما در رده های بالای فهرستش قرار خواهد داشت. هرچند این غذا آنطور که باید و شاید مانند میرزاقاسمی و کباب ترش مورد توجه مرکزنشینان نبوده است اما به عنوان یک خوراک کامل و خوشمزه می تواند در برنامه ثابت غذایی شما قرار گیرد. لازم به ذیر است مازنی ها هم این غذا را بومی مازندران می دانند.

,<a style='color:#000' title='مرغ ترش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/9769.html'>مرغ ترش</a>, <a style='color:#000' title='گیلانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazaye-shomali.html'>گیلانی</a> یا مازنی؟! <a style='color:#000' title='مرغ ترش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/9769.html'>مرغ ترش</a>,روش تهیه,آموزش پخت انواع غذا با آکا


مواد لازم برای 4 تا 6 نفر:
  • مرغ: یک عدد، خردشده
  • روغن مایع: 6 قاشق غذاخوری
  • سبزی: 300 گرم، ساطوری
  • پیاز متوسط: یک عدد، ساطوری
  • سیر تازه: یک ساقه، ساطوری (اختیاری)
  • لپه: 120 گرم
  • تخم مرغ: 2 عدد
  • آب نارنج یا آبغوره: نیم پیمانه، 125 میلی لیتر
  • نمک و فلفل: به میزان لازم

روش تهیه:


1- تکه های مرغ را شسته و خشک کنید، سپس کمی نمک روی آنها بپاشید، روغن را در یک قابلمه روی شعله متوسط داغ کنید و هر طرف مرغ ها را حدود 4 دقیقه در آن سرخ کرده، سپس از قابلمه خارج کنید.

2- کمی صبر کنید تا روغن دوباره داغ شود، سپس پیاز را در آن ریخته و 5 دقیقه تفت دهید. سیر و سبزی را اضافه کرده و تفت دادن را 7-8 دقیقه دیگر ادامه دهید.

3- لپه را شسته و با کمی آب 15 دقیقه بپزید، سپس آن را آبکش کرده و به خورش اضافه کنید. مرغ را به قابلمه برگردانده و نیم پیمانه آب جوش به همراه آبغوره اضافه کنید. هنگامی که جوش آمد، شعله را کم کرده و خورش را با در بسته یک ساعت بپزید.

4- نمک و فلفل خورش را اندازه کنید. تخم مرغ ها را در یک کاسه شکسته و هم بزنید تا سفیده و زرده مخلوط شود، سپس آن را به صورت نواری در خورش بریزید. پس از 5 دقیقه که تخم مرغ بست، آن را با یکه یا چلو سرو کنید.

نکات:


1 - سبزی مرغ ترش شامل گشنیز، جعفری، نعناع و کمی شوید یا تره است. در محدوده گیلان و مازندران از خلواش به جای نعناع استفاده می شود. درصد ترکیب سبزی ها را برابر گرفته و شوید یا تره را در حد چند ساقه اضافه کنید.

2- تخم مرغ ها را می توانید مانند باقلاقاتق درسته به خورش اضافه کنید.

3- خورش را می توانید بدون تفت دادن و روغن تهیه کنید، در این صورت یک قاشق چای خوری زردچوبه به آن اضافه کرده و ابتدا پیاز و مرغ را نیم ساعت پخته و کف آن را بگیرید، سپس سبزیجات را اضافه کنید.


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام