طرز تهیه خوراک مرغ یا پنیر خامه ای - آکابانو

آکایران : 

 

 

خوراک مرغ با لیمو و خامه

 

بنا به گزارش آکابانو : سینه مرغ 2 تکه   .   پیاز کوچک 1 عدد   .   آب مرغ 1/4 پیمانه  .   لوبیا سبز خرد شده 250 گرم

پوست لیمو رنده شده 2 قاشق  .  پنیر خامه ای 60 گرم  .  سیر 1 حبه  .  فلفل  1/2قاشق چایخوری

 

 

طرز تهیه: مرغ ها را به قطعات دلخواه ببرید. پیاز را رنده کنید و همراه با لوبیا سبز در آرام پز بریزید. مرغ ها را روی سبزیجات قرار دهید و فلفل را روی آن بپاشید و سیر را روی آن رنده کنید. آب مرغ را روی آنها بریزید و درب آرام پز را گذاشته و به مدت 4 تا 5 ساعت با حرارت کم بپزید. سپس مواد را از آب غذا بیرون بیاورید.

 

برای تهیه سس، پنیر خامه ای و پوست لیمو رنده شده را با همزن برقی هم بزنید تا نرم شوند. مایع باقی مانده در آرام پز را داخل سس بریزید و آهسته مخلوط کنید. موقع سرو کردن غذا سس را روی مرغ و سبزیجات بریزید و در صورت تمایل با خلال پوست لیمو تزئین کنید.

 

نکته: اگر آرام پز شما درجه تنظیم ندارد، مرغ و سبزیجات را به مدت 3 تا 4 ساعت بپزید.

این غذا بسیار سالم و خوشمزه است چرا که از نمک و روغن در پخت آن استفاده نمی شود. خوراک مرغ را می توانید با برنج میل کنید.

 

,طرز تهیه <a style='color:#000' title='خوراک مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/chicken-feed.html'>خوراک مرغ</a> یا <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> خامه ای,انواع خوراک,آموزش سس <a style='color:#000' title='لیمو' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401293991.html'>لیمو</a> و خامه,آموزش پخت انواع غذا با آکا

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام