لیته بادمجان کبابی با آکابانو - آکابانوایران

طرز تهیه لیته بادمجان کبابی با آکا

بادمجان درشت              10 عدد

گل‌کلم متوسط                  نصف

هویج بزرگ                   3 عدد

سیر                        20 حبه

فلفل سبز                        کمی

نمک و زردچوبه        به مقدار لازم

سرکه                  به مقدار لازم

طرز تهیه:

بادمجان‌ها را در فر یا کباب‌پز کبابی می‌کنیم تا کاملا بپزند (مثل بادمجان کبابی برای میرزاقاسمی).

سپس آن‌ها را پوست می‌کنیم و کمی نمک می‌زنیم و روی پارچه می‌چینیم تا آب آن‌ها کاملا گرفته شود.

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای ترشی لیته

هویج‌ها را خورد کرده داخل سبزی خورد کن آکا میریزیم و کاملا خورد میکنیم و نمک می‌زنیم و روی پارچه می‌ریزیم تا آب آنها گرفته شود.

گل کلم و سیر و فلفل را هم خرد کرده و نمک زده و روی پارچه می‌ریزیم تا آب آنها هم گرفته شود. ( مقدار فلفل بستگی به ذائقه خودتان دارد که تند دوست داشته باشید یا نه).

نصف روز باید مواد بالا به همین حالت بمانند.

سپس بادمجان‌ها را داخل آسیاب سبزی خورد کن آکا ریخته خوب نرم میکنیم و در ظرفی ریخته و همه مواد را به آن اضافه می‌کنیم و سرکه روی آنها می‌ریزیم.

نکات:

چون این ترشی با بادمجان کبابی درست شده و عطر و طعم بادمجان کبابی را دارد، ادویه ترشی به آن نمی‌ریزیم، فقط کمی زردچوبه و سیاه دانه به آن اضافه می‌کنیم.

بعد از ریختن سرکه، نمک ترشی را هم بچشید، چون به مواد آن نمک زده بودیم ممکن است به نمک کمی نیاز داشته باشد.این لیته بسیار ملایم و خوش طعم است.

fd0044_400

سیب زمینی ها رو اول پوست می کنیم و مکعبی خرد می کنیم (درشت) توی آب می ریزیم میگذاریم بپزه. وقتی پخت  نصف فنجان از آبش رو کنار می گذاریم و بقیه آب رو خالی می کنیم سیب زمینی رو با 1 قاشق غذاخوری کره داخل آسیاب سبزی خورد کن اکا ریخته و پوره میکنیم. نصف فنجان آبی که کنار گذاشته بودیم با نمک و فلفل و 3 قاشق غذاخوری روغن گرم می کنیم و هویج و پیاز و کرفس را داخل سبزی خورد کن اکا ریخته خوب خورد میکنیم و داخلش می ریزیم. وقتی نرم شدند گوشت رو می ریزیم تویش و وقتی سرخ شد روغن اضافه اش رو می گیریم. آرد رو توی گوشت می ریزیم و بعد آبگوشت، آویشن، رزماری و جوزهندی رو که قبلاً مخلوط کردیم توی گوشت می ریزیم و روی حرارت می ذاریم تا غلیط بشه.

این مخلوط رو توی ظرف مناسب فریکنواخت پهن می کنیم . من اینجا چون قارچ خیلی دوست دارم یه قوطب کنسرو قارچ رو آبش رو خالی کردم و روی حرارت یه تفت کوچیک دادم تویش سس گوجه فرنگی ریختم و دادم روی مواد. بعد پوره سیب زمینی رو رویش میدیم و کاملاً روی گوشت رو می پوشانیم. می تونیم با چنگال رویش رو طرح بدیم. و چند قطعه کره رویش بگذاریم. من باز چون پنیر گودا خیلی دوست دارم رویش پنیر گودای رنده شده ریختم (میشه از پنیر پارمزان هم استفاده کرد) . ( به جای کره) کمی فلفل قرمز میشه رویش پاشید. به مدت 30 دقیقه روی حرارت 200 درجه سانتی گراد توی فرروی پنچره وسط طبخ می کنیم. (من چون پنیر ریخته بودم رویش 8 دقیقه هم روی گریل گذاشتم).

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: لیته