گلوله سیب زمینی و سبزی با سس تند

[categoriy],<a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> , گلوله <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> , سس تند

مواد لازم

سیب زمینی بزرگ: دو عدد،
روغن مایع: دو قاشق غذا خوری،
سیر: دو حبه له شده،
ژامبون: یک ورقه،
فلفل سبز دلمه ای کوچک: نصف فلفل،
پیازچه خرد ریز شده: دو قاشق،
تخم مرغ زده شده : یک عدد،
آرد سفید: به اندازه لازم،
تخم مرغ: یک عدد،
آرد سوخاری: سه چهارم فنجان،
شیر: دو قاشق،
روغن برای سرخ کردن،
نمک و فلفل به میزان لازم


طرز تهیه:
سیب زمینی ها را پخته پوست می گیریم می گذاریم تا سرد شود سپس با پیازچه و ریحان داخل آسیاب سبزی خورد کن اکا میریزیم و کاملا نرم میکنیم. سپس ژامبون را نیز ریز خرد می کنیم و به همراه فلفل دلمه ای ریز خرد شده و سیر کمی تفت می دهیم می گذاریم تا کاملا سرد شود. سپس مواد سرخ شده را با مواد سیب زمینی خوب مخلوط می کنیم بعد یک عدد تخم مرغ هم در آن می شکنیم و مثل مایه کوکو خوب ورز می دهیم. تا یک دست شود توجه داشته باشید که تمامی مواد باید خوب ریز شده باشد . گردو برداشته در دست گردش می کنیم اول در آرد سفید می غلتانیم بعد در مخلوط تخم مرغ زده شده و شیر می زنیم در انتها گلوله را در آرد سوخاری می غلطانیم تا کاملا آغشته شود.
سپس کف یک سینی را یه آرد سوخاری می پوشانیم گلوله های آماده شده را در آن می گذاریم و حدود دو ساعت در یخچال می گذاریم. بعد در یک ظرف گود روغن زیادی ریخته و گلوله ها را در آن سرخ می کنیم (از سرخکن هم می توان استفاده کرد فقط گلوله ها را روی هم نباید قرار دهید تا به هم نچسبد) و حرارت نه خیلی زیاد باشد که روغن بسوزد نه خیلی کم که روغن سرد شود .

برای تهیه سس تند:
روغن مایع: یک قاشق،پیاز ریز خرد شده: یک عدد،سیر ریز خرد، شده: دو حبه، رب گوجه فرنگی: دو قاشق غذا خوری،گوجه فرنگی ریز خرد شده: دو عدد، ریحان ریز خرد شده: یک قاشق، فلفل قرمز تند: یک قاشق چایخوری سر خالی، نمک به میزان کافی
روش تهیه سس تند:
پیاز و سیر را تفت داده سپس رب را نیز کمی سرخ می کنیم بعد گوجه فرنگی را اضافه کرده می گذاریم تا خوب جا بیفتد حتما به یاد داشته باشی که پوست گوجه را بگیرید پوست گوجه سس را بد شکل می کند بعد از آن که آب گوجه جمع شد حرارت را کم کرده فلفل و ریحان را اضافه می کنیم و خیلی زود از روی حرارت بر می داریم تا ریحان بد رنگ نشود و رنگ سبزش در سس دیده شود. از این سس برای غذا های دیگه هم می توانید استفاده کنید .

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام