آیا موز چاق کننده است؟ - آکابانو
,[categoriy]

آکابانو: آیا موز چاق کننده است؟

آکابانو: آیا موز چاق کننده است؟

این سؤالی است که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد. می خواهید جواب آن را بدانید این مطلب را به نقل از ام اس ان بخوانید.

به گزارش آکابانو: آمار جهانی نشان می دهد که تعداد طرفداران این میوه بیش از تعدادی است که هیچ علاقه ای به این میوه ندارند. موز میوه ای سرشار از پتاسیم، ویتامین C، ویتامین B6، منیزیم، فیبر و همچنین چربی است . هنگام کاهش وزن خیلی از افراد از مصرف این میوه خودداری می کنند، زیرا احساس می کنند که موز چاق کننده است.

اما آیا واقعاً چنین است؟

موز حاوی 105 کالری و مقدار مشخصی از چربی و ساکاروزاست ، با این حال، مقدار چربی و ساکاروز در آن نمی تواند باعث افزایش شدید وزن شود، مگر این که به طور افراطی مصرف شود. موز در مقایسه با سایر میوه ها مانند پرتقال یا سیب دارای مقدار بیشتری ساکاروزوچربی است. اما تا زمانی که در مصرف موز افراط نشود، در مورد افزایش وزن جای نگرانی وجود ندارد.

آیا موز میوه سالمی است؟

همان طور که ذکرشد موز سرشار از مواد مغذی است و ویتامین های مختلفی دارد، بنابراین، میوه بسیار سالم با خواص درمانی متعددی است. نتایج مطالعات ثابت کرده است که ویتامین B6 و پتاسیم در این میوه می تواند میزان انرژی بدن را افزایش دهد و همچنین افسردگی را درمان کند.
علاوه بر این، موزسرشار از فیبراست که می تواند یبوست را کاهش دهد. ویتامین C در آن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. بنابراین، به طورکلی موز میوه ای بسیار سالم است!

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام