پلوی تند با مرغ یا میگو - آکابانو

پلوی تند با مرغ یا میگو

ابتدا سینه مرغ یا میگو را به اندازه یک بند انگشت خرد کرده و در کره سرخ کنید سپس پیاز داغ، پودر سیر و زعفران را به آن اضافه کنید و مواد را با هم کمی تفت دهید....

 

<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی تند,<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> مرغ,<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> میگو

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


▪ مرغ یا میگو ۳۰۰ گرم
▪ گوجه‌فرنگی فیله شده ۳ عدد
▪ فلفل چینی قرمز ۳ عدد
▪ کنسرو ذرت یک پیمانه
▪ گرد سیر و زعفران سائیده شده: نصف قاشق چایخوری
▪ کره: ۵۰ گرم
▪ سیب‌زمینی سرخ شده ۴ عدد متوسط
قارچ ۲۵۰ گرم
▪ برنج ۵ پیمانه
▪ پیاز داغ ۴ قاشق غذاخوری
▪ نمک و فلفل قرمز به مقدار لازم.


● طرز تهیه

ابتدا سینه مرغ یا میگو را به اندازه یک بند انگشت خرد کرده و در کره سرخ کنید سپس پیاز داغ، پودر سیر و زعفران را به آن اضافه کنید و مواد را با هم کمی تفت دهید.
در مرحلهٔ بعد، گوجه‌فرنگی فیله‌شده و قارچ ورقه ورقه شده را با کمی آبلیمو در روغن با حرارت تند قرار دهید و زمانی‌که آب آن کشیده شد، به مواد قبلی اضافه کنید سپس فلفل چینی خرد شده و ذرت را با نمک و فلفل قرمز به آن اضافه کنید و بگذارید بپزه، برنج را آبکش کنید و از مایه فوق، لابه‌لای برنج بریزید و آن را دم کنید.
پس از نیم ساعت، برنج را در دیس بزرگی بکشید و سیب‌زمینی‌های سرخ شده را اطراف برنج بچینید و یک فلفل درسته را روی برنج که به‌صورت کوه بالا آمده، بگذارید و با کمی ذرت آن را تزئین کنید.
ماهنامه طمطراق

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام