پلاف پلو - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پلاف پلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش پلاف <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>,تهیه پلاف <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>,طرز پخت پلاف <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>

طرز تهیه پلاف پلو

مواد لازم پلاف پلو برای چهار نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نخود فرنگی

نصف پیمانه

100 گرم / 92 کالری

هویج

سه عدد

100 گرم / 30 کالری

سیر

دو حبه

100 گرم / 120 کالری

پیاز سفید

چهار عدد

100 گرم / 36 کالری

گوشت گوساله

ریز و قیمه ای شده 400 گرم

100 گرم / 200 کالری

برنج

سه پیمانه

100 گرم / 360 کالری

روغن زیتون یا روغن کانولا

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

زعفران

به میزان لازم

100 گرم / 310 کالری

نمک، ادویه و فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه پلاف پلو :

*. به نقل از آکابانو : پیازها را نگینی خرد کرده و در روغن سرخ کنید. سپس هویج را خلالی کنید و به همراه پیاز تفت دهید.آن گاه گوشت خردشده را به پیاز و هویج بیفزایید و تفت دهید. نخودفرنگی را از قبل در یک لیوان آب بپزید و به گوشت اضافه کنید.

*. سیر را رنده و به همراه دو لیوان آب با گوشت و هویج بگذارید پخته شود، وقتی گوشت پخته شد به آن نمک و فلفل بزنید. آن گاه برنج را که از قبل خیس کرده بودید آبکش کنید و در قابلمه لابه لای برنج، مواد فوق را بریزید، زعفران آب کرده و ادویه پلویی را هم بیفزایید تا برنج کاملا رنگ بگیرد.

*. کمی آب و روغن کنار برنج ریخته و برنج را دم کنید. می توانید برنج را جداگانه دم کرده و هنگام کشیدن غذا در سینی مخلوط گوشت و هویج را لابه لای برنج ریخته و در پایان زعفران و ادویه پلویی را درون مخلوط گوشت و هویج بریزید.

خواص نخود فرنگی :

*. نصف فنجان نخودفرنگی پاک شده یعنی در حدود 90 گرم از این نخودهای سبز 50 درصد نیاز روزانه ی ما به ویتامین C را تامین می کند. ویتامین C برای رشد و ترمیم بافت های بدن و همچنین برای ساخت کلاژن لازم است. باید بدانید که کلاژن پروتئین لازم برای سلامت غضروف ها، پوست و تاندون ها می باشد و بدون آن کار این بافت ها لنگ می شود. از این ها گذشته وجود ویتامین C برای جذب بیشتر آهن لازم است. باید بدانید که بدن ما نمی تواند این ویتامین را ذخیره کند برای همین لازم است که هر روز ویتامین C بدن تان را از طریق مصرف مواد غذایی سرشار از این ویتامین تامین کنید. مصرف نخودفرنگی یکی از روش های تامین این ویتامین ضروری بدن می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام