روش تهیه مانی پلو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن مانی پلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش مانی پلو,تهیه مانی پلو,روش تهیه مانی پلو

روش تهیه مانی پلوو

مواد لازم مانی پلو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

3 لیوان

100 گرم / 360 کالری

لپه

یک لیوان

100 گرم / 359 کالری

کشمش پلویی

250 گرم

100 گرم / 272 کالری

زرشک

75 گرم

100 گرم / 50 کالری

زعفران دم کرده

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

گوشت گوسفند یا فیله گوساله

300 گرم (خرد شود)

نامشخص

رشته پلویی

200 گرم

نامشخص

پیاز داغ

2 تا 3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 164 کالری

نمک، فلفل، زردچوبه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

زیره سیاه

یک قاشق چای خوری (به دلخواه)

100 گرم / 370 کالری

روغن

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

مواد لازم برای ته دیگ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زعفران دم کرده

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 310 کالری

ماست معمولی

یک لیوان

100 گرم / 55 کالری

زرده ی تخم مرغ

یک عدد

100 گرم / 147 کالری

طرز تهیه مانی پلو :

*. آکابانو : در قابلمه ای یک تا دو قاشق روغن می ریزیم و روی حرارت داغ می کنیم. گوشت را در روغن کمی تفت می دهیم، پیاز داغ، زردچوبه و فلفل را اضافه می کنیم، پس از 1 تا 2 دقیقه دو لیوان آب به آن می افزاییم و درب قابلمه را می گذاریم تا بپزد.

*. (در انتهای پخت گوشت، نمک را به آن اضافه می کنیم).لپه را با دو لیوان آب می جوشانیم و پس از دو دقیقه در آبکش می ریزیم (با این کار نفخ لپه گرفته می شود) و بعد دوباره با یک لیوان آب و کمی نمک می گذاریم تا بپزد. برنج را که دو ساعت قبل در آب و نمک خیس کرده ایم.

*. در آب جوش می ریزیم چند دقیقه به برداشتن برنج مانده، رشته و لپه را به آن اضافه می کنیم و بعد از یکی دو جوش در آبکش می ریزیم (دلیل این کار این است که رشته نرم شود و لپه لعاب نیندازد و برنج هنگام دم کشیدن به هم نچسبد).

*. در قابلمه ای کمی روغن می ریزیم و روی حرارت داغ می کنیم. در کاسه ای ماست و زعفران دم کرده و زرده ی تخم مرغ را با یک تا دو کفگیر برنج مخلوط کرده، در ته قابلمه می ریزیم (برنج به حدی باشد که مایع ته دیگ نه خیلی شل و نه خیلی سفت شود).

*. بقیه برنج را روی آن ریخته و دم می کنیم. کشمش و زرشک (پاک کرده و شسته) را جداگانه با مقدار خیلی کم روغن سرخ می کنیم و سه چهارم از هر دو را با هم مخلوط و یک چهارم بقیه را برای تزئین کنار می گذاریم.

*. بعد از این که برنج دم کشید، روی آن زعفران دم کرده می ریزیم؛ گفتنی است که این پلو تقریباً زعفرانی است.هنگام کشیدن در دیس لا به لای آن مخلوط کشمش و زرشک را می ریزیم و سطح روی برنج را برنج ساده می ریزیم تا بتوان طبق سلیقه تزئین کرد.

توجه :

*. در صورت دلخواه هنگام دم کردن برنج، زیره را روی آن می ریزیم.

*. این غذا را می توان بدون گوشت یا مرغ نیز طبخ کرد.

خواص زیره :

*. مصرف دم کرده زیره سیاه و یا جویدن آن در رفع و کاهش دردهای ناشی از قاعدگی، دردهای روده وبی اشتهایی بسیار مؤثر است،مصرف زیره سیاه یا روغن آن در رفع سوء هاضمه و دل دردهای کودکان و تنگی نفس نیز، کاربرد فراوانی دارد، دم کرده زیره سیاه همراه با گیاه " اوجی " در رفع اسهال، نفخ و سندرم تحریک پذیری روده مفید است. این گیاه دارای خواص ضد عفونی کنندگی، ضد کرم، ضد تشنج و شل کننده عضلات بوده و مقوی و نیروبخش است؛ بنابراین مصرف آن به افراد دارای مشکلات مذکور توصیه می شود.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام