چلو ایتالیایی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن چلو ایتالیایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='چلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>چلو</a> ایتالیایی,تهیه <a style='color:#000' title='چلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>چلو</a> ایتالیایی,روش تهیه <a style='color:#000' title='چلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>چلو</a> ایتالیایی

طرز تهیه چلو ایتالیایی

مواد لازم چلو ایتالیایی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

500 گرم

100 گرم / 360 کالری

پنیر پارمیسان

100 گرم

100 گرم / 452 کالری

نمک

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

سس ایتالیائی

100 گرم

نامشخص

سیر

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

برگ مریم گلی

چند برگ

نامشخص

طرز تهیه چلو ایتالیایی :

*. به نقل از آکابانو : نخست برنج را در آب مخلوط کرده به نمک مدت ربع ساعت بجوشانید و سپس از چلو صافی گذرانده رویش آب سرد بریزید.چلو را مجددا روی آتش گذاشته و پنیر را رنده کنید ، همینکه چلو حاضر گردید.

*. سس نامبرده زیر را رویش بریزید.صد گرم کره را در قابلمه ریخته و قدری سیر خرد شده و چند برگ مریم گلی مخلوطش کرده و سرخ کنید ، همینکه قطعات سیر برنگ طلائی در آمد ، مخلوط را گرما گرم روی چلو بریزید و به سر میز ببرید.

خواص سیر :

*. عفونت های تنفسی را درمان می کند.برای تسکین دندان درد، سیر خام را روزی چند بار روی لثه و دندان بمالید.سیر له شده را روی زگیل قرار دهید تا از بین برود.برای درمان سینوزیت، چند حبه سیر له شده را در کره تفت دهید و با نان میل کنید.یک حبه سیر را ریز خرد کنید و با کمی آب میل کنید تا نفخ، یبوست و درد معده برطرف شود.بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. همچنین گذاشتن مقداری چای خشک در دهان و قورت دادن آن.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام