گشنیز پلو با کوفته قلقلی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن گشنیزپلو با کوفته قلقلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

درست کردن گشنیز <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> با <a style='color:#000' title='کوفته' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kofteh1/'>کوفته</a> قلقلی  ,گشنیز <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> با <a style='color:#000' title='کوفته' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kofteh1/'>کوفته</a> قلقلی  خوشمزه,دستور تهیه گشنیز <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> با <a style='color:#000' title='کوفته' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kofteh1/'>کوفته</a> قلقلی

طرز تهیه گشنیز پلو با کوفته قلقلی

مواد اولیه گشنیز پلو با کوفته قلقلی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

یک کیلوگرم

100 گرم / 360 کالری

گوشت قلقلی سرخ شده

نیم کیلوگرم

100 گرم / 240 کالری

گشنیز خرد شده

یک کیلوگرم

100 گرم / 20 کالری

روغن و نمک و برگ کاهو

به میزان لازم

نامشخص

تخم گشنیز آسیاب شده

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 20 کالری

طرز تهیه گشنیز پلو با کوفته قلقلی :

*. به نقل از آکابانو : برنج را خیس کرده، آبکش می کنیم.ته قابلمه برگ های کاهو گذاشته، سپس لابه لای برنج، گشنیز و گوشت قلقلی ریخته (مقداری از گوشت را برای تزئین نگه می داریم) و برنج را دم می کنیم.

*. برای تهیه ی گوشت قلقلی کمی پیاز را با گوشت چرخ کرده و نمک و فلفل و زردچوبه مخلوط کرده و خوب ورز می دهیم.در اواخر طبخ برنج کمی گشنیز خشک کوبیده ریخته تا پلو خوش طعم شده و عطر خوبی داشته باشد.

خواص گشنیز :

*. ادرار آور است.قاعده آور است.کرم های معده و روده را از بین می برد.برای برطرف کردن تب تیفوئید مفید است.خاصیت ضد باکتری درد و بیماری های عفونی روده را برطرف می کند.تب های نوبه ای را از بین می برد.برای نرم کردن سینه از جوشانده تخم گشنیز استفاده کنید.جوشانده تخم گشنیز خواب آور است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط