طرز تهیه استامبولی پلوی قالبی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن استامبولی پلوی قالبی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


استامبولی,<a style='color:#000' title='استانبولی پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/8874.html'>استانبولی پلو</a>,<a style='color:#000' title='استانبولی پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/8874.html'>استانبولی پلو</a> با <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>

ذستور تهیه استامبولی پلوی قالبی

موادلازم استامبولی پلوی قالبی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت مرغ

به میزان لازم

100 گرم / 200 کالری

برنج گلستان

2 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

سیب زمینی

2 عدد

100 گرم / 75 کالری

رب گوجه فرنگی

1 قاشق غذا خوری

100 گرم / 76 کالری

نمک

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

روغن

به مقدار کافی

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه استامبولی پلوی قالبی :

*. آکابانو : برنج را با میزان آبی که لازم دارد ( 3 پیمانه ) با رب ،نمک ، سیب زمینی ریز شده به اندازه حبه قندو روغن روی حرارت ملایم گذاشته یا در پلو پز ریخته و به برق بزنید وقتی آب آن جوش رفت در قالب نچسبی که قبلاًداخل آن را چرب کرده اید بریزید و روی قالب را با فویل بپوشانید.

*. در فر با حرارت متوسط نیم ساعت دم بیندازید . چنانچه خواستید رنگ ته دیگ پلو تیره و یا روشن تر شود زمان پخت را یا زیاد و کم کنید. وبا انواع گوشت پخته ( مرغ ،گوشت چرخ شده و یا ماهیجه )و سبزیحات آنرا تزیین کرده و نوش جان کنید.

خواص گوجه فرنگی :

*. گوجه فرنگی اشتهاآور، برطرف کننده ضعف و خستگی، تقویت کننده سلسله اعصاب و همچنین قلب و دستگاه گردش خون است. متخصصان همواره مصرف آن را به بیماران مبتلا به دردهای مفاصل و همچنین رماتیسم و نقرس توصیه می کنند. در ضمن گوجه فرنگی برای رفع مسمومیت های مزمن، بالا بودن اوره و چربی خون، درمان یبوست، دفع رسوبات ادراری و صفراوی نیز مفید شناخته شده است. در ضمن با توجه به اینکه گوجه فرنگی حاوی ویتامین A است، خوردن آن در تقویت بینایی، سلامت پوست و مخاط ها بسیار مؤثر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام