طرز تهیه برنج لقمه ای - آکابانو
,برنج لقمه ای,گلستان, نمک,<a style='color:#000' title='انواع پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>انواع پلو</a> ، انواع <a style='color:#000' title='چلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>چلو</a> ، کته ، پخت برنج

ته قابلمه‌ای را روغن بریزید و دو عدد سیب‌زمینی باقی مانده را حلقه حلقه کرده و ته ظرف بچینید. لقمه‌های قایقی شکل برنج را کنار هم روی سیب زمینی‌ها بچینید...

مواد لازم :
برنج گلستان : یک پیمانه
آب : دو پیمانه
نمک : یک قاشق چایخوری
روغن : یک قاشق سوپخوری
ماست : دو قاشق سوپخوری
سیب#8204;زمینی آبپز شده : سه عدد
تخم#8204;مرغ : یک عدد

مواد داخل لقمه :
پیاز خلال شده: یک عدد
فلفل دلمه#8204;ای رنگی : نصفه
فیله مرغ : سه عدد
هویج خلال شده : یک عدد بزرگ
نمک و فلفل : به میزان لازم
روغن : به میزان لازم
آب لیمو: به میزان لازم
طرز تهیه :
* یک پیمانه برنج گلستان را پس از شستشو با آب و یک قاشق چایخوری نمک و یک قاشق سوپخوری روغن روی گاز گذاشته تا به صورت کته بپزد.

* قبل از کشیده شدن کامل آب برنج یکی دو بار آن را هم بزنید و دو قاشق ماست را به آن اضافه کنید و مجددا آن را مخلوط کنید.

* درظرف را ببندید و زیر گاز راکم کنید تا کته شود. دقت داشته باشید که به مرحله ته دیگ نرسد.

* برنج گلستان پخته را درظرف بریزید و بگذارید کمی خنک شود. یکی از سیب#8204;زمینی#8204;هایی را که آبپز کرده#8204;اید پوست کنده و با رنده ریز روی برنج رنده کنید.

* یک عدد تخم#8204;مرغ را به مخلوط برنج سیب#8204;زمینی اضافه کنید و خوب ورز دهید تا مواد چسبندگی پیدا کند. از این مواد به اندازه یک نارنگی بردارید و به صورت گلوله درآورید سپس انگشت سبابه را روی گلوله برنج فشار دهید.آن را به شکل قایق کوچک درآورید و دور آن را با دست شکل دهید.

* ته قابلمه#8204;ای را روغن بریزید و دو عدد سیب#8204;زمینی باقی مانده را حلقه حلقه کرده و ته ظرف بچینید. لقمه#8204;های قایقی شکل برنج را کنار هم روی سیب زمینی#8204;ها بچینید و 15 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا لقمه#8204;ها بپزد اما شکل خود را حفظ کند.

* دلیل چیدن سیب#8204;زمینی در کف ظرف در مرحله پخت قایق#8204;ها است که این قایق#8204;ها بخارپز شوند ضمن اینکه کف آن#8204;ها تغییر رنگ ندهد.

* لقمه#8204;های قایقی شکل را درظرف سرو بچینید داخل هریک را با یک تکه گوشت مرغ مقداری فلفل رنگی و خلال هویج پرکنید و با سبزیجات دلخواه تزیین کنید.

* می#8204;توان این غذا را با ماست چکیده زعفرانی سرو کرد. بعد از پخت درتابه#8204;ای روغن بریزید و پیاز خلال شده را درآن تفت دهید تا کمی سرخ شود سپس فلفل دلمه#8204;ای رنگی خلال شده را به آن اضافه کنید و تفت دادن را ادامه دهید.

* فیله#8204;های مرغ را به صورت نوارهای پنج سانتی#8204;متری برش دهید و به مواد اضافه کنید و تفت دهید و نمک و فلفل و آبلیمو را به آن اضافه کنید.

,برنج لقمه ای,گلستان, نمک,<a style='color:#000' title='انواع پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>انواع پلو</a> ، انواع <a style='color:#000' title='چلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>چلو</a> ، کته ، پخت برنج
تهیه شده توسط شرکت گلستان
اختصاصی سیمرغ

مطالب پیشنهادی گلستان:
خورش نازخاتون
آجیل پلو (غذای هندی)
شکر پلو
پلوی سه رنگ ویژه ی میز مهمانیهای شما!

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام