رشته پلو قیسی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن رشته پلوو قیسی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='رشته پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/8866.html'>رشته پلو</a>,<a style='color:#000' title='رشته پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/8866.html'>رشته پلو</a> با مرغ,<a style='color:#000' title='رشته پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/8866.html'>رشته پلو</a> مجلسی

طرز پخت رشته پلوو قیسی

مواد لازم رشته پلوو قیسی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

دو پیمانه

100 گرم / 360 کالری

رشته پلوویی

یک پیمانه

نامشخص

کره یا روغن

۱۵۰ گرم

100 گرم / 900 کالری

زعفران

یک دوم لیوان

100 گرم / 310 کالری

پیاز سرخ شده

یک عدد متوسط

100 گرم / 36 کالری

برگه زردآلو

یک پیمانه

100 گرم / 188 کالری

قیسی خیس خورده

به میزان دلخواه

100 گرم / 27 کالری

نمک و فلفل و زردچوبه

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

گوشت پخته

۲۵۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

طرز تهیه رشته پلوو قیسی :

*. به نقل از آکابانو : برنج را پس از خیس کردن با مقداری نمک وروغن در آب جوش ریخته ، پس از چند جوش رشته پلوویی را به برنج اضافه می کنیم و هم می زنیم . پس از مدت زمانی برنج را در آبکش ریخته و آبکشی می کنیم ، برگه زردآلو و قیسی راکه قبلا خیس کرده بودیم.

*. با زعفران و پیاز سرخ شده و گوشت پخته شده مخلوط کرده و کنارمی گذاریم ، برنج آبکش شده را در قابلمه ریخته ومقداری از مواد مخلوط را لابه لای برنج می ریزیم ، در آخر مقداری کره یا روغن رابه همراه زعفران آب شده روی برنج اضافه می کنیم.

خواص زعفران :

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط