پخت پلو اروپایی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پلو اروپایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> اروپایی,تهیه <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> اروپایی,مواد لازم <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> اروپایی

طرز تهیه پلو اروپایی

مواد لازم پلو اروپایی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

750 گرم

100 گرم / 360 کالری

میگو تاره

400 گرم

100 گرم / 100 کالری

گوشت سینه مرغ بدون پوست

400 گرم

100 گرم / 200 کالری

روغن

250 گرم

100 گرم / 900 کالری

فلفل سبز دلمه ای

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل قرمز دلمه ای

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

پیاز ریز سفید

250 گرم

100 گرم / 36 کالری

رب گوجه فرنگی

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 76 کالری

پودر کاری

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 233 کالری

فلفل

قدری

100 گرم / 0 کالری

نمک

قدری

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه پلو اروپایی :

*. به نقل از آکابانو : برنج را مطابق دستور کته ساده طبخ و یا پلوی آبکشی آبکش مینمائیم فلفل ها را بشکل مکعب خرد مینمائیم پیاز را پوست میکنیم ، فلفل و پاز را در نصف از روغن سرخ میکنیم ( بقیه روغن برای طبخ برنج است ) بعد رب گوجه فرنگی را در یک لیوان آب حل میکنیم داخل فلفل میریزیم.

*. نمک و فلفل و کاری را اضافه میکنیم میگذاریم کمی بجوشد بعد مرغ یا میگوی پخته شده را داخل آن میریزیم و هم میزنیم ، وقتی آب آن کمی کشیده شد برنج را به شکل دایره در دیس گردی میکشیم و مواد فلفل و مرغ را وسط آن میریزیم.در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 6 تا 8 نفر کافیست.

طرز دم کردن کته ساده :

*. به ازای هر یک کیلو برنج دو کیلو آب و کمی نمک نرم ، بار کرده زیرش را آتش می کنیم ، همینکه آب جوش امد با احتیاط کفگیر را داخل آن هم زده اگر مغز برنج نپخته بود ، کمی دیگر آب در آن می ریزیم برای کته آب بیشتری نیاز است تا برنج قدری نرم تر بعمل آید.پس از تمام شدن آب اطراف برنج را بشکل مخروط بالا می آوریم.

*. بعد بنسبت هر یک کیلو گرم برنج دو تا سه قاشق سوپخوری روغن ( در حدود 75 گرم ) روی برنج می ریزیم و در ظرف را می گذاریم و حرارت زیر ظرف را کمی کم می نمائیم تا در دیگ کمی عرق بکند، در صورت داشتن فر بعد از محکم کردن در دیگ ظرف را کف فر قرار میدهیم و حرارت را 350 درجه می کنیم.

*. بعد از نیم ساعت حرارت را 50 درجه کم می کنیم نیم ساعت دیگر می گذاریم برنج دم بکشد .برای دم کشیدن در صورتی که به ته دیگ احتیاج نباشد ( مثل چلو کباب ) یکساعت وقت کافی است و در صورتیکه بخواهیم پلو ته دیگ ببندد یکساعت و نیم وقت لازم میباشد. برای اینکه ته دیگ پلو بآسانی کنده شود.

*. باید دیگ را نیم ساعت قبل از کشیدن پلو از فر خارج نمود (بدون بر داشتن در آن ) تا دیگ کمی سرد شده و ته دیگ بآسانی جدا شود. در صورتیکه پلو را روی آتش دم کرده باشیم حرارت زیر آن باید ملایم باشد و روی در دیگ را باید مقداری آتش بریزیم شاید بعضی ها موقع دم کردن پلو در آنرا دم کنی بگذارند.

*. ولی چلوئیکه در فر دم کنیم و یا روی آنرا آتش بریزیم خیلی بهتر و قد کشیده تر می شود ممکن است نصف لیوان ماست و کی زعفران سائیده حل شده در آبجوش را با 70 گرم روغن و نصف لیوان آب جوش و دو عدد زرده تخم مرغ مخلوط کنیم و ته دیگ بریزیم در اینصورت ته دیگ پلو بهتر می شود.

خواص میگو :

*. میگو از منابع اسیدهای چربی از خانواده امگا 3 است که دریافت آن به کنترل فشارخون کمک می کند. البته توصیه می شود این ماده غذایی در هنگام تهیه با حداقل روغن و نمک طبخ شود، در این صورت به گزینه ای مناسب برای کاهش سطح فشارخون تبدیل خواهد شد زیرا سرخ کردن آن در روغن، کالری بیشتر به بدن می رساند و باعث افزایش وزن می شود که خود از عوامل بروز فشارخون است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام