کلم قمری پلو یا پلوی کلم قمری- آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پلوی کلم قمری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی کلم قمری,تهیه <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی کلم قمری,مواد لازم <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی کلم قمری

طرز تهیه پلوی کلم قمری

مواد لازم پلوی کلم قمری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1000 گرم

100 گرم / 360 کالری

کلم قمری

1500 گرم

نامشخص

گوشت چرخ کرده

500 گرم

100 گرم / 240 کالری

روغن

250 گرم

100 گرم / 900 کالری

زعفران

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه پلوی کلم قمری :

*. به نقل از آکابانو : گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز رنده کرده و کمی نمک و فلفل و مخلوط میکنیم و کوفته ریزه درست میکنیم دو تا سه قاشق روغن در تابه می ریزیم و داغ میکنیم کوفته ها را در روغن کمی سرخ میکنیم و کنار می گذاریم.

*. کلم را پوست کنده و کوچک کوچک خرد می نمائیم و در دو تا سه قاشق روغن کمی سرخ میکنیم و کوفته ریزه و کلم را مخلوط میکنیم و با یک لیوان آب و کمی زعفران سائیده و کمی نمک و فلفل می گذاریم چند جوش بزند بطوریکه آب آن نصف شود.

*. برنج را آبکش می نمائیم و ته دیگ را کمی روغن و آب ریخته یک سوم از برنج را در دیگ میریزیم نصف از کلم و کوفته را روی برنج ریخته با نصف بقیه برنج روی آنرا می پوشانیم و بقیه کوفته و کلم را روی برنج می ریزیم و با بقیه برنج روی آنرا میپوشانیم و پلو را دم میکنیم.

*. بدیهی است آب کوفته و کلم را باید با روغن مخلوط نموده روی برنج داده و پلو را دم نموده و ممکن است یک قاشق سوپخوری گرد لیمو عمانی یا دو سه قاشق سوپخوری گرد قوره نیز با کوفته و کلم مخلوط کنیم و لای پلو بریزیم .در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 6 تا 8 نفر کافیست.

خواص زعفران :

پیشگیری از سرطان :

*. زعفران حاوی کاروتنوئیدها است و بر طبق یافته های علمی، این کاروتنوئیدها ایجاد واکنش های مختلفی در برابر کارسینومای سرطانی، توده های بدخیم سرطانی (سارکوما) و لوکمی در انسان ها می کنند.

سلامت قلب :

*. بر طبق مطالعات انجام شده، گزارش شده است که چای زعفران از تجمع کلسترول در رگ ها جلوگیری می کند و به این ترتیب از بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام