پخت کلم پلو به طریقه امریکایی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کلم پلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='کلم پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/9198.html'>کلم پلو</a>,<a style='color:#000' title='کلم پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/9198.html'>کلم پلو</a> <a style='color:#000' title='شیرازی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/ghazahaye-shirazi.html'>شیرازی</a>,<a style='color:#000' title='کلم پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/9198.html'>کلم پلو</a> با مرغ

روش تهیه کلم پلو

مواد لازم کلم پلو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کلم پیچ قرمز

1 عدد

100 گرم / 27 کالری

فلفل

قدری

100 گرم / 0 کالری

برنج

2 فنجان

100 گرم / 360 کالری

آب

4 فنجان

100 گرم / 0 کالری

کشمش

60 گرم

100 گرم / 272 کالری

روغن زیتون

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه کلم پلو :

*. به نقل از آکابانو : مغز یک دانه کلم پیچ را در آورده و خیلی ریز خردش کنید ، دو قاشق سوپخوری روغن زیتون را در دیگچه ریخته وکلم خرد شده مزبور را به آن افزوده و دو فنجان برنج مخلوطش کنید ، سپس دیگچه را روی آتش ملایم گذاشته.

*. با قاشق برنج را هم بزنید ال روغن زیتون با تمام دانه های برنج مخلوط شود.آنگاه چهار فنجان آب ، 60 گرم کشمش بیدانه و قدری نمک و فلفل مخلوطش کرده در دیگ را بگذارید تا بپزد ، پس از تقریبا نیم ساعت کلم پلو آمریکائی برای مهمان مشکل پسندتان ببرید.

خواص کشمش :

*. کشمش به علت داشتن قند فروکتوز، دارای خاصیت مصرف سریع انرژی و کاهش وزن نیز می باشد.کشمش مانند هویج، برای سلامتی چشم نیز خوب است.کشمش باعث تقویت اعصاب می شود.کشمش، سستی و رخوت را از بدن دور می کند.با خوردن کشمش، غضب را از خود دور کنید.کشمش موجب از بین رفتن آب اضافی بدن می گردد.کشمش، دهان را خوشبو می کند.کشمش، اسپاسم یا گرفتگی عضلانی را کم می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام