پخت چلو به طریقه ایتالیایی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پلو ایتالیایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> ایتالیایی,طرز تهیه <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> ایتالیایی,روش تهیه <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> ایتالیایی

طرز تهیه پلو ایتالیایی

مواد لازم پلو ایتالیایی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

جگر مرغ

300 گرم

100 گرم / 125 کالری

پنیر سن پارمه

100 گرم

نامشخص

برنج

500 گرم

100 گرم / 360 کالری

پنیر پارمیسان

100 گرم

100 گرم / 452 کالری

نمک

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

سس ایتالیائی

100 گرم

نامشخص

سیر

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

برگ مریم گلی

چند برگ

نامشخص

طرز تهیه پلو ایتالیایی :

*. به نقل از آکابانو : نخست برنج را در آب مخلوط کرده به نمک مدت ربع ساعت بجوشانید و سپس از چلو صافی گذرانده رویش آب سرد بریزید.چلو را مجددا روی آتش گذاشته و پنیر را رنده کنید ، همینکه چلو نیم پز گردید ، چند قطعه جگر مرغ را سرخ کرده داخل آن بریزید.

*. سپس پنیر سن پارمه را رنده کرده به آن اضافه کنید صبر کنید همینکه چلو حاضر گردید ، سس نامبرده را رویش بریزید.صد گرم کره را در قابلمه ریخته و قدری سیر خرد شده و چند برگ مریم گلی مخلوطش کرده و سرخ کنید ، همینکه قطعات سیر برنگ طلائی در آمد ، مخلوط را گرم گرم روی چلو بریزید و به سر میز ببرید.

خواص سیر :

*. وقتی که سیر را به صورت ناشتا میل می کنید در واقع بدنتان را سم زدایی کرده اید. با همین کار ساده تمامی انگل ها و کرم های موجود در روده را بیرون رانده و سدی در برابر بیماری هایی مانند دیابت، فشارخون بالا و برخی از سرطان ها ایجاد می کنید.خوردن سیر به صورت ناشتا همچنین روی جریان خون نیز تأثیر بیشتری می گذارد. این ماده ی غذایی فشارخون را کاهش می دهد و باعث هضم راحت غذا می شود.نتایج پژوهشی که در سال 2001 انجام شده است نشان می دهد افرادی که به طور مرتب سیر می خورند سه برابر کمتر از بقیه دچار سرماخوردگی می شوند.سیر باعث بهبود عملکرد قلب، کبد و کیسه ی صفرا می شود. برای مقابله با اسهال، مشکلات عصبی، بی اشتهایی، استرس و آکنه نیز مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام