پخت ته چین قارچ و بادمجان - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ته چین قارچ و بادمجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='ته چین' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/tahchin-ha.html'>ته چین</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,<a style='color:#000' title='ته چین' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/tahchin-ha.html'>ته چین</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,طرز تهیه <a style='color:#000' title='ته چین' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/tahchin-ha.html'>ته چین</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>

پخت ته چین قارچ و بادمجان

مواد لازم ته چین قارچ و بادمجان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

3 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

پیاز سرخ شده

نصف پیمانه

100 گرم / 164 کالری

قارچ

12 عدد کوچک

100 گرم / 27 کالری

زرده تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 339 کالری

بادمجان

3 عدد متوسط

100 گرم / 17 کالری

ماست

1 پیمانه

100 گرم / 55 کالری

روغن مایع

نصف پیمانه

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن اضافی برای سرخ کردن

مواد به اندازه کافی

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه ته چین قارچ و بادمجان :

*. به نقل از آکابانو : برنج را خیس کرده ، آبکش می کنیم و اصطلاحا" زنده بر می داریم. زرده های تخم مرغ را با مقداری نمک و کمی زعفران با قاشق به هم زده ، ماست را اضافه می کنیم ( احتیاج نیست آب آن رفته باشد ) ، سپس 3 قاشق غذا خوری روغن را اضافه می کنیم تا برنج ها به هم نچسبد.

*. حدودا" یک سوم از برنج آبکش شده را در مایع ته چین می ریزیم ؛ این مخلوط نباید زیاد شل یا سفت باشد . ته قابلمه تفلون را چرب می کنیم ( 2 قاشق غذا خوری ) از مایع ته چین آماده شده کف آن می ریزیم ، مواد ریخته شده را با ته قاشق کاملا" صاف می کنیم سپس بادمجان سرخ شده را روی قسمت زعفرانی قرار می دهیم.

*. بعد دوباره مقداری برنج سفید روی قارچ سرخ شده با کمی آب لیمو ( برای این که سفید بماند) می ریزیم ، روی آن قارچ پیاز سرخ کرده ریخته و در آخر بقیه برنج سفید را می ریزیم و با پشت قاشق کاملا" صاف می کنیم و فشار می دهیم. قابلمه را روی گاز با شعله زیاد قرار می دهیم.

*. هنگامی که صدای روغن به گوش رسید شعله را کم کرده ، یک شعله پخش کن می گذاریم تا به مدت 40 دقیقه دم بکشد . پس از اینکه کاملا" پخت ، روی آن را با پیاز سرخ کرده ، زعفران و زرشک سرخ شده تزئین می کنیم.نکته : حلقه و سرخ شده و روغن اضافی آن در یک صافی گرفته شود.

توضیحات تغذیه ای :

*. در این غذا موادی به کار رفته که در دسترس همه می باشد و حتما در منزل شما نیز موجود است .این غذا دارای سبزیجات زیاد است و اگر کم روغن تهیه شود برای همه سنین مناسب خواهد بود و ضمنا از نوع آشپزی های بدون گوشت و کم هزینه است .

*. اگر پیمانه های برنج را 120 گرم بگیریم ، برای سرخ کردن پیاز 2 قاشق غذا خوری روغن به کار ببریم ، از ماست با چربی متوسط 5/2% استفاده کنیم و پس از سرخ کردن بادمجان روغن آن را بگیریم ، کل غذا محتوی 2300 کالری است.

*. اگر 5 نفر به طور مساوی از آن میل کنند ، هر نفر فقط حدود 500 کالری از غذا دریافت خواهد کرد ؛ دقت کنید چون کلیه مواد آن باید سرخ شود ، از حداقل میزان روغن استفاده کنید و برای سرخ کردن ، روغن مایع را زیاد حرارت ندهید.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ ها سرشار از پروتئین هستند و هضم پروتئین ها در بدن وقت بسیاری را می گیرد و به این خاطر است که مدت بیشتری احساس سیری می کنیم و در طی روز کمتر به خوردن تنقلات ناسالم روی می آورید.

*. این امر باعث می شود تا نه تنها دچار اضافه وزن نشده، بلکه میزان قند خونتان را در سطحی متعادل نگه داشته و سطح هوشیاری اتان را نیز افزایش دهید.

*. سفیده تخم مرغ دارای فرم خالص تری از پروتئین است. پروتئین تخم مرغ به خاطر کیفیت بالایی که دارد بهتر و راحت تر جذب بدن می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام