پلوی ساده با طعم هل و میخک - آکابانو

پلوی ساده با طعم هل و میخک

برنج را به روش معمول همراه مقداری نمک چند ساعت در آب خیس کنید؛ سپس آب‌مرغ را در کاسه کوچکی بریزید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید تا به جوش آید. پس از ...

 

<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی ساده,<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی <a style='color:#000' title='معطر' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401303044.html'>معطر</a>,<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی هل

پلوی ساده با طعم هل و میخکپلوی ساده یکی از اصلی‌ترین غذاهای ما ایرانیان است که طعم و مزه آن بستگی به نوع برنج و عطر آن دارد.
البته برای طعم‌دار کردن پلوی ساده - از هر نوع برنجی که تهیه شده باشد – از طعم‌دهنده‌ها نیز می‌توان استفاده کرد؛ به عنوان مثال در اینجا از هل و میخک استفاده شده‌است که علاوه بر عطر، خواص زیادی نیز دارند.


مواد لازم برای آشپزی آکا

برای یک تا ۲ نفر:
- برنج؛ ۲۰۰ گرم یا یک پیمانه
- آب مرغ؛ ۳ قاشق سوپ‌خوری
- هل؛ ۴ عدد
- میخک؛ ۲ عدد
- نمک؛ نصف قاشق چای‌خوری
- زعفران ساییده شده؛ یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
- آب؛ ۲ پیمانه


● روش پخت:
۱) برنج را به روش معمول همراه مقداری نمک چند ساعت در آب خیس کنید؛ سپس آب‌مرغ را در کاسه کوچکی بریزید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید تا به جوش آید. پس از آن هل و میخک را به صورت درسته اضافه کنید و یک دقیقه حرارت دهید.
۲ ) برنج خیس شده را همراه ۲ پیمانه آب، زعفران و طعم‌دهنده‌ها (هل و میخک) و همچنین درصورت نیاز نمک، داخل قابلمه‌ای بریزید و بعد از اضافه کردن کمی روغن، روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید تا‌ آب آن به جوش آید و بالاخره تمام شود.
۳ ) دم‌کنی را روی قابلمه بگذارید و مدت یک ساعت برنج را دم کنید.
این پلوی معطر برای آن دسته از افرادی که به خاطر فشارخون بالا در خوردن نمک محدودیت دارند، با حذف نمک در

مواد لازم برای آشپزی آکا

آن، بسیار مناسب است.
همشهری آنلاین منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام