طرز تهیه پلوی اروپایی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پلوی اروپایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی اروپایی,تهیه <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی اروپایی,طرز پخت <a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a>ی اروپایی

طرز تهیه پلوی اروپایی

مواد لازم پلوی اروپایی برای 6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

750گرم

100 گرم / 360 کالری

روغن

250 گرم

100 گرم / 900 کالری

فلفل سبز دلمه ای

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل قرمز دلمه ای

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

پیاز ریز سفید

250 گرم

100 گرم / 36 کالری

رب گوجه فرنگی

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 76 کالری

مرغ پخته یا میگو پخته

2 فنجان

100 گرم / 200 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه پلوی اروپایی :

*. به نقل از آکابانو : برنج را مثل کته ساده آبکش می کنیم فلفل ها را به شکل مکعب خرد میکنیم سپس پیاز را هم خرد می کنیم و این دو را در نصف روغن سرخ می کنیم. بعد رب گوجه را در لیوان آب حل می کنیم داخل فلفل می ریزیم و به آن نمک و فلفل اضافه می کنیم.

*. می گذاریم کمی بجوشد و بعد میگو و یا مرغ را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. وقتی آب آن کمی کشیده شد برنج را در دیس بیضی می کشیم و در آخر فلفل ومرغ را وسط آن می ریزیم.

خواص میگو :

سرشار از سلنیوم

*. یکی از مواد معدنی ای که در میگو به میزان بسیار یافت می شود، سلنیوم است. با خوردن 100 گرم میگو، 64 درصد از نیاز روزانه به این ماده مغذی تأمین خواهد شد و از آنجا که سلنیوم خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، عادت به خوردن میگو، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و انواع سرطان خون مانند «لوسمی»و«لنفوم هوچکین»را کاهش می دهد.

*. افرادی که به دلایل مختلف گوشت قرمز نمی خورند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن قرار دارند و از آنجا که با خوردن 100 گرم میگو، 19 درصد از نیاز به این ماده مغذی تأمین می شود، بهتر است در صورت نخوردن گوشت قرمز، میگو را در برنامه غذایی روزانه شان بگنجانند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام