بال مرغ پر شده چینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بال پر شده مرغ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

بال مرغ پر شده,دستور تهیه 

بال مرغ پر شده,تهیه 

بال مرغ پر شده

بال مرغ پر شده

مواد لازم بال پر شده مرغ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت مرغ

600 گرم

100 گرم / 200 کالری

میگو تاره

250 گرم

100 گرم / 100 کالری

گوشت چرخ کرده

60 گرم

100 گرم / 200 کالری

زنجبیل

قاشق مرباخوری

100 گرم / 49 کالری

کنجد

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 580 کالری

آرد ذرت

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 370 کالری

شکر

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 400 کالری

سس سویا

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 43 کالری

ادویه

0.25 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

عسل

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 288 کالری

آب لیموترش

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 9 کالری

طرز تهیه بال پر شده مرغ :

*. در صورت تمایل می توانید بالها را از یک روز قبل آماده نمایید , بالهای پر شده را می توان پیچیده و بمدت دو ماه در فریزر نگهداری کنید و یک شب قبل از استفاده در یخچال بگذارید تا یخ آنها باز شود.میگو ها را تمیز کرده و خرد کنید.

*. میگو , گوشت , زنجبیل , دانه کنجد , آرد ذرت و شکر و آبلیمو را با هم مخلوط کنید.بال ها را از وسط نصف نموده بطوریکه قسمت ران پایین ان جدا و تکه وسط و بالای بال بهم پیوسته باشد ( تکه پایین رانها را در دستور غذای بعدی استفاده نمایید ).

*. بال را از ناحیه مفصل آن بپیچید و استخوان آن را بدون اینکه پوست آن را ببرید با چاقوی تیزی خارج کنید.حفره خالی داخل بال را با یک قاشق چایخوری از مخلوط میگو پر کنید . سس سویا , ادویه و عسل را با هم مخلوط کرده و روی بال مرغ بمالید سپس بمدت پنج دقیقه بالها را در روغن داغ سرخ کنید تا ترد و طلایی شوند.

خواص زنجبیل :

*. زنجبیل بهترین داروی سرماخوردگی و گلو درد میباشد . هنگامی که حس کردید دچار سرماخوردگی شده اید چند بار چای زنجبیل بنوشید و اگر گلو درد درید علاوه بر آنکه چای آنرا میل می نمائید با آن نیز قرقره کنید .

*. زنجبیل را حتی برای کمپرس نیز می توان استفاده کرد که سموم بدن را خارج می سازد . برای این منظورابتدا چای زنجبیل استفاده کنید دستمالی را با آن آغشته و آب اضافی آنرا فشار داده در محل زخم یا درد بگذارید .

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام