دسر خنک هندوانه و نشاسته چینی - آکابانو

ددر این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن دسر هندوانه و نشاسته را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> هندوانه و نشاسته,دستور تهیه 

<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> هندوانه و نشاسته,تهیه 

<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> هندوانه و نشاسته

دسر هندوانه و نشاسته

مواد لازم دسر هندوانه و نشاسته :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نشاسته

0.25 فنجان

100 گرم / 505 کالری

آب

2 فنجان

100 گرم / 0 کالری

شکر

فنجان

100 گرم / 400 کالری

هندوانه

1000 گرم

100 گرم / 23 کالری

خامه

0.25 فنجان

100 گرم / 250 کالری

نارگیل

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 156 کالری

طرز تهیه دسر هندوانه و نشاسته :

*. آکابانو : در این دسر می توانید به دلخواه از خربزه یا طالبی استفاده نمایید , این دسر را از یم روز قبل آماده کرده و در یخچال نگهداری کنید , در اینجا دسر در پوست طالبی سرو می شود و ان را با قاشق میل نمایید.

*. آب را قابلمه بجوشانید و نشاسته را اضافه کرده تا بمدت 10 دقیقه با حرارت ملایم بدون اینکه درب آن را بگذارید بجوشد و شفاف شود , هندوانه را در مخلوط کن بریزید تا بصورت پوره شود.

*. شما به یک فنجان هندوانه پوره شده نیاز دارید , هندوانه را با خامه نارگیلی به مخلوط نشاسته افزوده و بهم بزنید سپس درب آن را گذاشته و در یخچال قرار دهید تا خنک شود و به دلخواه در پوسته طالبی یا در کاسه سرو نمایید.

خواص هندوانه :

*. کسانی که بیماری حصبه دارند پوست هندوانه را خرد کرده بر سر و کف و دست و پا ببندند.کودکانی که مخملک دارند آب هندوانه برای آنها مفید است قبل از هر غذا یک استکان بنوشند.

*. کسانی که سوزاک شده اند روزانه ۳ لیوان آب هندوانه قبل از غذا بخورند.هندوانه برای تب های سوزان مفید است.کسانی که یرقان دارند هندوانه را با سکنجبین بخورند.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام